Ampułki – najlepszy sposób na wypadanie włosów

W drogeriach oraz aptekach znaleźć można mnóstwo preparatów na wypadanie włosów, co nie może dziwić, gdyż problem ten jest bardzo powszechny. Szczególnie jednak warto zainteresować się produktami w postaci ampułek. Już wiele osób przekonało się, że są one skuteczniejsze niż inne preparaty. W czym tkwi ich skuteczność?

Silnie skoncentrowane składniki, czyli ampułki do włosów

Wypadanie włosów jest poważnym problemem, wymagającego intensywnego podziałania na cebulki poprzez dostarczanie im substancji odżywczych. Co więcej, trzeba dostarczyć ich wiele, gdyż istotne jest nie tylko zahamowanie wypadania, ale też to, by zrobić to szybko – aby nie doszło do znacznej utraty włosów. Na czym polega skuteczność ampułek? Ich forma sprawia, że znacznie różnią się od preparatów na wypadanie w butelkach, kojarzą się z leczeniem oraz laboratoriami, „poważniejszymi” środkami. Nie jest to jednak bynajmniej efekt placebo. Ampułki do włosów mają taką formę, gdyż posiadają silnie skoncentrowane składniki. Dlatego właśnie działają skuteczniej. Co więcej, często są to te same preparaty, które można znaleźć też w postaci butelkowanej, jednak mają wyższe stężenie składników aktywnych. Zwykle też są przeznaczone do krótszych kuracji. Producenci nigdy nie zalecają, by stosować je cały czas, co jest możliwe w przypadku różnego rodzaju wcierek, stosuje się jedynie określone kuracje, zazwyczaj parotygodniowe, co świadczy o tym, że mają dawkę uderzeniową substancji aktywnych.

Ochrona przed wietrzeniem

Na tym nie koniec różnic. Ampułki zawierają niewielką ilość produktu, który zwykle zużywa się od razu – ampułka najczęściej jest obliczona tak, by pokryć preparatem całą głowę. Dzięki temu (jak i temu, że otwiera się ją przed bezpośrednim użyciem) produkt jest chroniony przed wietrzeniem i utratą swych pierwotnych właściwości. Zwykłe butelki nie zawsze są do końca szczelne, a poza tym często się je odkręca. Przez to na przykład zioła mogą tracić część swoich właściwości, a przede wszystkim wietrzeje alkohol, który jest ich ważnym promotorem. W przypadku ampułek nie ma takiego ryzyka, zobacz na trena.pl.