Remover do hybryd – co to takiego?

Panie, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z manicure hybrydowym, często zastanawiają się do czego służą poszczególne produkty, które można znaleźć w gotowym, standardowym zestawie.

1. Remover do hybryd

Ten produkt warto kupić na pierwszych zakupach. Dzięki niemi szybko i sprawnie usunie się stary manicure hybrydowy, by móc przygotować płytkę na położenie nowego lakieru. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w większą butelkę remover do lakieru hybrydowego (min. 500 ml). Zdarza się bowiem, szczególnie na początku, że panie często dokonują poprawek w swoim manicure i często muszą go zmywać. Remover do hybryd kosztuje około 15 zł (w profesjonalnych sklepach).

2. Lampa LED lub UV

Bez tego sprzętu zdecydowanie nie wyjdzie żaden manicure hybrydowy. Dobra, sprawdzona lampa utrwala lakier hybrydowy, co sprawia, że utrzymuje się on na paznokciach swojej właścicielki nawet do 4 tygodni. Dobrze jest kupić lampę, która pochodzi od znanego producenta sprzętu do manicure. Wówczas można mieć pewność, że posłuży ona swoim użytkowniczkom naprawdę długo.

3. Baza i top

Te produkty sprawiają, że lakier idealnie rozprowadza się na płytce oraz pięknie błyszczy w efekcie końcowym. Zazwyczaj są to produkty jednak dość gęste i to z nimi początkujące panie mają najwięcej problemów (ciężko bowiem nakłada się je na paznokcie). Dobrze jest kupić bazę i top takiej samej firmy jak lakiery hybrydowe, których się używa do konkretnego manicure. Czasami tak dobrze zabezpieczają one manicure, że nawet remover do lakieru hybrydowego nie radzi sobie z ich szybkim usunięciem.