Jak wybrać naklejki na weselną wódkę?

Nowożeńcy chcą, aby ich wesele zostało dobrze zapamiętane przez gości. Dlatego tak wiele uwagi przykładają do wyboru menu, muzyki i zabaw. Wszystko po to, aby impreza wyryła się w pamięci rodziny i przyjaciół, aby była miłym wspomnieniem. W stworzeniu odpowiedniej atmosfery znaczenia ma każdy malutki szczegół. Nikt nie ma wątpliwości, że wybór odpowiedniego alkoholu (i jego odpowiedniej ilości) to sprawa kluczowa. W dzisiejszych czasach wiele firm umożliwia spersonalizowanie butelek, co nadaje im bardziej osobistego charakteru.

Często wybór własnej etykiety służy celom estetycznym. Własnoręcznie stworzony wzór lub taki wybrany z dużej bazy dostępnych w sieci pozwala dopasować wygląd butelek do weselnych dekoracji. Klasyczne są motywy kwiatowe, gołębie i serduszka, ale ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Wygląda to znacznie lepiej niż komercyjne etykiety wódki lub wina. Spersonalizowanie butelek jest świetnym sposobem, aby uniknąć komentarzy dotyczących ceny czy jakości alkoholu. Chyba, że gościom wystarczy sam smak, aby poznać się na wódce. Ciekawym ruchem jest wybór humorystycznej grafiki. Wykorzystać można znane dowcipy czy komiksy. Hitem są obrazki pokazujące małżeństwo w krzywym zwierciadle, podobnie jak słynne figurki na torcie. Lepszym pomysłem będzie jednak umieszczenie na alkoholu czegoś bardziej związanego z państwem młodym. Może to być charakterystyczne powiedzonko albo przypomnienie zabawnej sytuacji z przeszłości. Taki akcent wywoła uśmiech na twarzy wielu gości i będzie świetnym inicjatorem rozmów przy stołach.

Często na butelkach umieszone są imiona państwa młodych oraz data ślubu. Ma to znaczenie, jeżeli alkohol stanowi pamiątkę dla gości. Pamięć bywa zawodna, a informacja skąd pochodzi wódka czy wino łatwo może się ulotnić z głowy. Pamiątkowa etykieta przypomni obdarowanym o okazji, jaką było wesele. Szczególnie docenią to sentymentalni goście. Myślę, że nowożeńcy też chętnie zachowają taką wyjątkową butelkę, aby po latach otworzyć podczas szczególnej okazji i powspominać dawne czasy.