WŁAŚCIWOŚCI FREZAREK DO PAZNOKCI

Frezarki występują we wszystkich salonach kosmetycznych , są ich nieodzownym elementem przy manicure dłoni i pedicure stóp . 

Frezarek do paznokci  z powodzeniem można używać w zaciszu domowym z zachowaniem ostrożności i przestrzegając pewnych zasad.

Zastosowanie frezarek do paznokci :

  • usuwanie z płytki paznokcia żelu bądź hybrydy
  • usuwanie skórek oraz martwego naskórka wokół paznokcia
  • nadawanie masie odpowiedniego kształtu 

Na rynku występuje wiele firm mających w swojej ofercie frezarki , ich wybór jest bardzo ważny dla stylistki paznokci .Można zakupić całe komplety albo tylko pojedyncze elementy takie jak pojedyncze nakładki ,frezy ceramiczne albo ścierne w zależności od potrzeb klienta .Frezarka która posłuży na lata powinna być wykonana z solidnych i trwałych materiałów .Przy wyborze frezarki warto wziąć pod uwagę ,żeby była wyposażona w opcję regulacji obrotów .

Ważnym aspektem jest również rodzaj frezów , system wpinania i wypinania frezów oraz zakres regulacji prędkości obrotów z jaką pracują .

Pozwoli to na idealne dopasowanie frezarki  do konkretnych potrzeb klientki ,bądź ułatwi pracę w domu . Ściąganie hybrydy za pomocą frezarki jest o wiele szybsze i bardziej bezpieczne dla płytki paznokcia .

Dobrze wykonana frezarka nie powinna wibrować ani drgać w trakcie używania . Należy zwrócić uwagę na jej kształt i sposób wykonania .Produkt powinien nie przenosić ciepła być poręczny i lekki , dodatkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne .Frezarka musi nadawać się do sterylizacji .