Cetaphil – ratunek dla skóry wrażliwej i problematycznej

Skóra wrażliwa wymaga szczególnej troski

Dbanie o skórę jest bardzo ważne – to największy organ ciała człowieka. Niewłaściwa pielęgnacja może powodować skutki odmienne od oczekiwanych. Firma Cetaphil stworzyła gamę dermokosmetyków z myślą o skórze wrażliwej. Świąd, pieczenie i zaczerwienienie to tylko część objawów związanych z posiadaniem skóry wrażliwej. Jednym z najbardziej uciążliwych problemów jest suchość skóry. Skóra wrażliwa ma tendencję do utraty wody. Niekiedy naruszony zostaje też płaszcz hydrolipidowy. Wszystkie te elementy wywołują uczucie napięcia skóry. Łuszcząca się, zaczerwieniona skóra to także problem natury estetycznej, który prowadzi do powstawania kompleksów i obniżenia samooceny. 

Dermokosmetyki Cetaphil w walce o piękną, zdrową skórę

Firma Cetaphil oferuje produkty do pielęgnacji dla osób borykających się ze skórą wrażliwą, suchą, atopową, a nawet trądzikową. Dermokosmetyki Cetaphil nie wywołują alergii i nie powodują podrażnień, a w ich składzie występują jedynie delikatne składniki. Ze względu na cel działania, produkty tej marki można podzielić na cztery grupy:

-oczyszczające,

-nawilżające,

-nawilżająco-regenerujące,

-ochronno-regenerujące.

Problemy skórne i wrażliwość na sztuczne składniki dotyczą często dzieci i niemowląt. W ofercie można znaleźć kosmetyki stworzone z myślą o najmłodszych – m.in. balsamy i emulsje.

Cetaphil cieszy się zaufaniem klientów na całym świecie, a produkty od wielu lat polecane są przez dermatologów. Dewizą firmy jest miłość do nawilżania skóry i skuteczna pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych ze skórą wrażliwą.