Kiedy warto zdecydować się na manicure męski w gabinecie kosmetycznym?

Mężczyźni rzadko odwiedzają gabinety kosmetyczna, a jeżeli już decydują się na taką wizytę, to robią to w określonym celu. Kiedy warto umówić się na zabieg męskiego manicure?

Czym jest męski manicure?

Najczęściej manicure kojarzy się jako kobieca procedura związana z malowaniem i zdobieniem płytki paznokci. Jednak w gabinetach kosmetycznych z manicure mogą skorzystać także mężczyźni. W tym przypadku zabieg ten przebiega nieco inaczej, ale jego efektem także są atrakcyjnie wyglądające dłonie.

Męski manicure najczęściej określany jest jako manicure naturalny albo manicure biologiczny, ponieważ jego celem jest podkreślenie naturalnego wyglądu dłoni, bez korzystania z kolorowych lakierów do paznokci, przedłużania płytki paznokciowej.

Przebieg zabiegu męskiego manicure

Mężczyznom wybierającym się na manicure męski w Warszawie działające tam gabinety kosmetyczne mogą zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.

Zabieg manicure męskiego obejmuje czynności jak:

1. Wykonanie peelingu dłoni, aby oczyścić i wygładzić skórę.

2. Nałożenie na skórę maski, na przykład parafinowej, by poprawić kondycję skóry.

3. Zmiękczenie skórek i odsunięcie ich patyczkiem.

4. Opracowanie płytki paznokciowej.

5. Nałożenie na dłonie kremu nawilżającego.

Dodatkowo, w zależności od potrzeb, męski manicure może być też uzupełniony o dodatkowe procedury, na przykład o wykonanie manicure japońskiego polegającego na wygładzeniu i wypolerowaniu płytki paznokciowej, na rekonstrukcji zniszczonej płytki paznokcia.

Kiedy wybrać się na męski manicure?

Najczęściej mężczyźni decydują się na skorzystanie z manicure męskiego w Warszawie wtedy, gdy zbliżają się ważne okazje. To często wybierana procedura przed ślubem, aby dłonie mogły wyglądać wtedy atrakcyjnie. Także może sprawdzić się przed wydarzeniami jak ważne bankiety, przyjęcia, randka.

Wielu mężczyznom zależy także na estetycznym wyglądzie swoich dłoni na co dzień, dlatego decydują się oni na prowadzenie zabiegu systematycznie. Dzięki niemu paznokcie i skóra dłoni mogą być w doskonałej kondycji przez cały rok.