Jak zaradzić wypadaniu włosów? Kosmetyki Kerastase Genesis

Wypadanie włosów oraz utrata gęstości i osłabienie wzrostu kosmyków to powszechny problem dotyczący osób w każdym wieku. Aby mu zaradzić, należy poznać jego podłoże i, w zależności od potrzeb, wdrożyć pielęgnację kosmetyczną lub suplementację od wewnątrz bądź terapię w porozumieniu z lekarzem dermatologiem bądź endokrynologiem.

Wypadanie włosów i osłabienie porostu to złożony problem. Może mieć podłoże hormonalne lub stresowe, wynikać z niedoborów witamin lub makro- i mikroelementów bądź z nieprawidłowo dobranej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Jeśli prawdopodobną przyczyną problemu są kwestie pielęgnacyjne, warto postawić na sprawdzone kosmetyki opracowane z myślą o potrzebach problematycznej skóry głowy i osłabionych kosmyków.

Wypadanie włosów – działanie pielęgnacyjne od nasady

Walka z wypadaniem włosów oraz skuteczna stymulacja porostu wymaga działania od podstaw – szczególnego skupienia taktyki pielęgnacyjnej na problematycznej skórze głowy i jej specyficznych potrzebach. Korzystne jest dokładne, lecz jednocześnie delikatne oczyszczanie skóry głowy – pomocne okazują się wszelkiego rodzaju peelingi, przede wszystkim enzymatyczne, oraz pielęgnacyjne sera, olejki i ampułki. Zaleca się mycie skóry głowy delikatnymi szamponami bez silikonów i mocnych detergentów (jak np. SLS i SLeS). Pożądanymi elementami składu szamponów są natomiast składniki tonizujące oraz glinki wspomagające delikatne oczyszczanie skóry głowy.

Warto sięgnąć po kosmetyki producentów cieszących się renomą w branży fryzjerskiej. Dobrym kierunkiem pielęgnacyjnych poszukiwań może być linia preparatów Kerastase Genesis https://sklep.bellita.waw.pl/kerastase-genesis, składająca się zarówno z kosmetyków do oczyszczania skóry głowy, jak i preparatów opracowanych z myślą o wzmacnianiu kosmyków na długości. Przy dbałości o szczególne potrzeby problematycznej skóry głowy i regularnym stosowaniu serum czy ampułki warto pamiętać o odpowiednim odżywieniu włosów oraz ich ochronie przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Kerastase Genesis to również pielęgnacja osłabionych włosów – odżywka i maska o skoncentrowanym składzie, a także mleczko w sprayu zabezpieczające kosmyki przed negatywnymi ubocznymi skutkami stylizacji gorącym powietrzem.