Popularne sposoby na przebarwienia

Kremy na przebarwienia to jedne z najczęściej spotykanych środków do redukcji hiperpigmentacji twarzy, dłoni, pleców czy ramion. Kremy na przebarwienia możemy podzielić ze względu na substancję czynną, którą zawierają.

Witamina C – kwas askorbinowy – silny antyoksydant, wykazujący zdolności wybielające oraz rozjaśniające. Stosowany w kremach, żelach peelingujących czy też serum do stosowania na noc. Witamina C jest całkowicie bezpieczna przez całe lato, można ją stosować również na dzień. 

Witamina B3 – niacynamid – często łączona z witaminą C w kremach na przebarwienia. Wykazuje działanie wybielające już w stężeniu 4%, dodatkowo działa przeciwzapalnie i łagodząco, dlatego polecana jest osobom z trądzikiem pospolitym i bliznami potrądzikowymi. 

Papaina – enzym z papai – posiada delikatne zdolności złuszczające dzięki czemu rozjaśnia i wygładza cerę. Często występuje w peelingach enzymatycznych razem z bromelainą – enzymem z ananasa. Papaina łączona jest również w kremach na noc z niacynamidem.

Kwas azaleinowy – kwas dikarboksylowy – stosowany do rozjaśniania hiperpigmentacji w obrębie całego działa. Nie działa fotouczulająco, jednak polecany jest do stosowania na noc. Występuje w formie kremów na przebarwienia oraz żeli. Stosowany może być na całą twarz. Silne działanie złuszczające i rozjaśniające przynosi dobre efekty również w przypadku trądziku zaskórnikowego, bądź przebarwień potrądzikowych.

Przy stosowaniu kremów na przebarwienia należy pamietać o ochronie przeciwsłonecznej na dzień (kremy z SPF).