Peeling jako sekret nieprzemijającej urody

Sekretem urody jest zadbana skóra twarzy. Wymaga ona jednak codziennej pielęgnacji, która powinna być wykonywana regularnie z wykorzystaniem kosmetyków odpowiednich dla danego typu skóry i jej aktualnej kondycji. Preparaty te zawierają liczne substancje odżywcze, które aby mogły efektywnie działać muszą być aplikowane na odpowiednio przygotowaną skórę twarzy, na przykład za pomocą starannego oczyszczenia z użyciem peelingu.

Peeling

Peeling to bardzo powszechny i skuteczny sposób na oczyszczenie skóry. Może on być wykonywany zarówno w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Polega na usuwaniu martwych komórek naskórka.

Peeling – efekt

W efekcie regularnego stosowania peelingu dochodzi do pobudzenia komórek skóry do regeneracji oraz wyrównania jej kolorytu.

apis kosmetyki

Peeling- bezpieczeństwo

Peeling należy do dość bezpiecznych zabiegów. Ryzyko ewentualnych skutków ubocznych i odczynów pozabiegowych zależy przede wszystkim od rodzaju substancji zawartych w preparacie oraz osobniczej reakcji alergicznej. W celu jej uniknięcia stosuje się miejscową aplikację niewielkiej ilości kosmetyku oraz obserwuje reakcję organizmu.

Rodzaje peelingów

Na rynku istnieje wiele form usuwania naskórka. Należą do nich: peeling mechaniczny, peeling enzymatyczny, peeling chemiczny, peeling typu gommage oraz peeling ziołowy.

Jedne z zabiegów działają jedynie powierzchniowo, inne wnikają głęboko aż do skóry właściwiej. Niezależne jednak od rodzaju peelingu stosowane podczas zabiegu kosmetyki powinny cechować się bardzo wysoką jakością gwarantującą widoczne efekty zabiegu, przy zachowaniu jak najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Takie kosmetyki tworzy firma Apis. Kosmetyki Apis zawierają bezpieczne substancje pochodzenia naturalnego. Ponadto Apis kosmetyki mogą być stosowane zarówno w warunkach domowych, jak i profesjonalnych