Stosowanie maski koloryzującej

Maski koloryzujące są połączeniem kosmetyku, który świetnie pielęgnuje włosy wraz ze specyfikiem do koloryzacji nietrwałej. Są idealne dla osób, które stawiają na wzmocnienie kondycji włosów. Maska koloryzująca sprawi, że włosy będą miękkie oraz sprężyste. Kosmetyk ten będzie idealny do używania go między kolejnymi koloryzacjami.

                   

Kiedy sięgnąć po maskę koloryzującą?

Maski koloryzujące to produkty, które są przeznaczone dla kobiet z włosami farbowanymi. W wielu przypadkach po upływie długiego czasu od koloryzacji, kolor zaczyna się spłukiwać. Na nasze szczęście z pomocą przychodzą nam maski koloryzujące. Idealnie przedłużają trwałość koloru oraz wydłużają czas między kolejnymi farbowaniami. Kosmetyk ten zintensyfikuje, pogłębi oraz ożywi kolor włosów. Trzeba też przypomnieć, że maski koloryzujące do włosów zapewniają efekt tylko na jakiś czas – nie farbują one kosmyków na stałe.

  

Jak w warunkach domowych nakładać maskę koloryzującą?

Stosowanie masek koloryzujących jest bardzo łatwą czynnością. Trzeba najpierw określić, jaki kolor i rodzaj będą odpowiednie. Pierwszą czynnością będzie umycie włosów, a następnie odciśniecie ich w ręcznik. Nie powinno się włosów wykręcać, bo może to uszkodzić łuski, co będzie skutkowało nierównomiernym wnikaniem barwnika. Maskę koloryzującą trzeba pozostawić na włosach kilka minut (zazwyczaj od pięciu do piętnastu minut). Prostą zasadą jest, że jeśli chcemy uzyskać intensywniejszy efekt, to maska koloryzująca powinna pozostawać na głowie nieco dłużej, a jeśli zmiana ma być dyskretna – wtedy trzeba wypłukać ją dużo wcześniej.