Maski w płacie jako wsparcie terapii przeciwtrądzikowej

Leczenie trądziku to niezwykle trudny i długotrwały proces. Zaleczenie stanów zapalnych oraz późniejsze zwalczanie blizn potrądzikowych to spory kłopot zarówno dla młodych kobiet jak i mężczyzn. Produkty stosowane przy cerze problematycznej powinny skutecznie zwalczać bakterie, ale być jednocześnie na tyle delikatne, aby nie prowokowały skóry do większej produkcji sebum i tworzenia nowych zmian. W tym celu sprawdzi się maska w płacie, która działa silnie odżywczo na powierzchni całej twarzy i nie wymaga intensywnego zmywania.

Dlaczego maska w płacie jest dobrym wsparciem terapii przeciwtrądzikowej?

Maska w płacie jest doskonale kojącym i silnie regenerującym skórę produktem. Nasączony specjalnym serum materiał łagodzi podrażnienia, co przyśpiesza ich regeneracje. Łagodny skład i forma produktu nie uszkadza skóry i pomaga obecnym już zmianom stopniowo wchłonąć się w skórę. Dzięki temu unikniemy późniejszym blizn potrądzikowych, ponieważ skórą zregeneruje się w swoim tempie i nie pozostawi śladu po starych wypryskach. Regularne stosowanie masek w płacie reguluję wydzielanie sebum, zmniejsza stan zapalny i niweluje powstawanie przebarwień w miejscach wyprysków. Jednorazowa maseczka jest niezwykle higieniczna, a brak konieczności usuwania produktu z powierzchni skóry wodą i ręcznikiem dodatkowo wspiera odbudowę naskórka.

Składniki aktywne zalecane przy skórze problematycznej

maska w płacie

Oprócz kojącego i regenerującego efektu, maski w płacie link mogą stanowić dodatkową część wspierającą terapię. Zawarte w niektórych maskach dodatki są przeznaczone do zwalczania stanów zapalnych, minimalizowania czerwonych przebarwień oraz zmniejszenia widoczności porów skóry. Oto składniki, których warto szukać w maskach w płacie:

– olejek z drzewa herbacianego – zmniejsza ilość bakterii,

– pantenol – łagodzi,

– zielona herbata – tonizuje,

– ogórek – rozjaśnia,

– srebro koloidalne – leczy uszkodzenia,

– miód – nawilża.