Składniki zawarte w dobrej jakości tuszu do rzęs

Tusz do rzęs to bardzo popularny kosmetyk. Jest on powszechnie stosowany przez miliony kobiet na świecie. Kosmetyk może być wykorzystywany w celu osiągnięcia efektu pogrubienia, wydłużenia lub podkręcenia rzęs. Należy pamiętać o tym, że tusz to kosmetyk mający bardzo bliski kontakt z delikatnymi okolicami oczu wyjątkowo podatnymi na podrażnienia, w związku z tym produkty w swoim składzie powinny zawierać jedynie wysokiej jakości składniki minimalizujące ryzyko niepożądanych reakcji ze strony organizmu.

Tusze do rzęs dobrej jakości

Tusze do rzęs dobrej jakości zawierają w swoim składzie składniki pochodzenia naturalnego minimalizujące ryzyko podrażnień.

Wosk pochodzenia roślinnego

Wosk pochodzenia roślinnego jest powszechnie stosowanym składnikiem wielu tuszy do rzęs. Zawarty w kosmetyku wosk pszczeli sprawia, że tusz trwale przylega do rzęs. Dodatkowo substancja ta wpływa na efekt pogrubienia delikatnych włosków.

Oleje nierafinowane

Dodane do tuszu do rzęs olej ze słonecznika oraz olej rycynowy wpływają na odżywienie rzęs, przez co przyczyniają się do ich szybkiego wzrostu.

Jedwab do rzęs

Jedwab do rzęs wykazuje działanie regenerujące, nawilżające i ochronne. Zawarte w nim proteiny: fibroina i serycyna po aplikacji kosmetyku uzupełniają drobne ubytki w rzęsach przez co włoski są wzmocnione. W efekcie stają się one bardziej geste i odporne na wypadanie. Natomiast serycyna wykazuje działanie nawilżające zapobiegając tym samym przesuszaniu się rzęs. Fibroina tworzy na powierzchni włosków ochronny film.

Olejek arganowy

Olejek arganowy wzmacnia cebulki włosów zapobiegając ich wypadaniu, natomiast zawarta w nim witamina E działa odżywczo, regenerująco i nawilżająco.

Olejek kameliowy

Olejek kameliowy wykazuje działanie regenerujące i odżywcze. W jego bogatym składzie odnaleźć można kwas oleinowy, kwasy omega oraz składniki mineralne, w tym wapń, potas czy fosfor.

Loreal mascara

Tusze do rzęs Loreal zawierają między innymi olejek jojoba, bogaty w witaminy z grupy B i E, a także miedź, cynk, selen, jod oraz chrom wpływające na poprawę kondycji rzęs. Tak więc tusz do rzęs Loreal poza efektem kosmetycznym wykazuje również długotrwałe działanie pielęgnacyjne.

Więcej w sklepie Darmar