Pielęgnacja olejem konopnym

Kosmetyki naturalne zdobywają coraz większą popularność wśród konsumentów. Następuje stopniowa zmiana stylu życia, na bardziej ekologiczny i bliższy naturze. Produkty te nie zawierają sztucznych substancji. Są otrzymywane ze składników pochodzenia roślinnego lub mineralnego i nie zakłócają naturalnych funkcji skóry.

Pochodzenie kosmetyków

szampon konopnyas

Jednym z podstawowych składników wielu kosmetyków pochodzenia naturalnego jest olej konopny, na którego bazie robione są kosmetyki konopne. Olej pochodzi z rośliny o nazwie konopia siewna i najczęściej można go kupić w postaci maści, kremów lub balsamów. Trzeba jednak uważać na producentów, którzy zapewniają nas o składzie ich kosmetyków konopnych, a tak naprawdę ilość olejku w produkcie jest znikoma.

Właściwości kosmetyków

Coraz więcej marek kosmetycznych wykorzystuje tę roślinę w swoich produktach ze względu na jej wspaniałe właściwości. Kosmetyki konopne mają działanie przeciwutleniające, co pomaga w walce z wolnymi rodnikami. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych nawilżają skórę. A co najważniejsze w walce z trądzikiem, regulują produkcję łoju. Kosmetyki konopne są przede wszystkim wskazane dla osób ze skórą wrażliwą, tłustą i problematyczną. Co ciekawe, substancje zawarte w kosmetykach z olejem konopnym przyspieszają gojenie ran i zmniejszają obrzęki.

Istnieje wiele zastosowań kosmetyków konopnych. Można ich używać do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów oraz paznokci. Są w pełni bezpieczne i nie powodują podrażnień. Apteki, sklepy czy drogerie oferują chętnym bardzo duży wybór kosmetyków konopnych w dobrych cenach.