Cera naczynkowa. Jak sobie radzić z problemami?

Cera naczynkowa to problem, który można zauważyć u niemałej ilości osób. Bardzo często odpowiadają za nią geny, jednak nie zawsze. Może się pojawić na skutek chorób, nieodpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy czy też z uwagi na negatywny wpływ innych czynników. Niewątpliwie jest to cera kłopotliwa w pielęgnacji i nie zawsze wyglądająca dobrze.

Jak wygląda cera naczynkowa?

cera naczynkowa i jej pielęgnacja

Wygląd cery naczynkowej jest bardzo charakterystyczny. Na skórze twarzy – trzeba dodać, ze bardzo cienkiej – widoczne są naczynka, układające się w swego rodzaju pajęczynkę. Nie jest to estetyczne. Nierzadko też cera naczynkowa objawia się rumieńcami, zaczerwienieniem, które nie znika lub znika dopiero po długim czasie, po czym pojawia się ponownie, choćby na skutek wysiłku czy silnego stresu. Jak zatem pielęgnować poprawnie cerę naczynkową? Czy krem na naczynka na twarzy wystarczy, by poprawić jej wygląd i stan?

Jak dbać o cerę naczynkową?

Troska o cerę naczynkową powinna objawiać się na wiele sposobów. Wskazane jest używanie kosmetyków, które nie wysuszają skóry i nie pogłębiają problemu. Konieczne jest także odpowiednie nawilżanie skóry twarzy i jej odżywianie. Krem na naczynka powinien mieć w swoim składzie szereg witamin i minerałów. Bardzo ważna jest między innymi witamina C, K oraz witamina B3. Krem do cery naczynkowej powinien powodować szybką regenerację skóry i sprawić, że będzie bardziej elastyczna. Oczywiście nie bez znaczenia jest też odpowiednie odżywianie się i nawadnianie organizmu. Brak odpowiedniego nawodnienia wpływa bowiem także na skórę. Powoduje, że staje się ona bardziej sucha, podatna na pękanie. Naczynka na takiej skórze bez wątpienia będą o wiele bardziej widoczne.

Zabiegi regeneracyjne

Przy cerze naczynkowej wskazane są także zabiegi regeneracyjne, używanie serum do takiego rodzaju cery. Wiele zabiegów, które poprawią wygląd skóry i spowodują znikanie szpecących naczynek można wykonać w warunkach domowych. Oczywiście jednak nie wszystkie. Gdy stan skóry twarzy jest zły, a naczynka bardzo widoczne, warto rozważyć zapisanie się na zabiegi wykonywane między innymi w gabinetach medycyny estetycznej.