Co warto wiedzieć o kolczykach w pępku?

Przekłucie pępka jest jednym z najpopularniejszych rodzajów piercingu. Takie zabiegi wykonuje się już od wielu lat. Czy są bezpieczne? Jakie są rodzaje kolczyków do pępka?

Przekłucie pępka

Każda osoba, która chce mieć kolczyk w pępku, powinna upewnić się, że nie ma przeciwwskazań medycznych do wykonania zabiegu. Powinien on być przeprowadzony przez doświadczonego piercera. Miejsce przekłucia musi zostać zdezynfekowane, następnie używa się sterylnej igły i wkłada się odkażony kolczyk. Ten rodzaj piercingu nie należy do najbardziej bolesnych. Osoba wykonująca zabieg poinformuje o odpowiedniej pielęgnacji. Należy się stosować do tych zasad w celu uniknięcia infekcji. Przekłucie kosztuje zazwyczaj około 100 zł.

Rodzaje kolczyków do pępka

W zależności od upodobań można zdecydować się na wiele różnych rodzajów kolczyków. Wyróżnia się cztery główne typy. Pierwszy z nich to kolczyki do pępka banana bells. Mają kształt zakrzywionej sztangi. Na jej końcach znajdują się ozdobne elementy, najczęściej w kształcie kulki. Te kolczyki są proste, wygodne i łatwe do założenia. Czasami są ozdobione cyrkoniami i mają wiszące elementy. Spiral rings to, jak sama nazwa wskazuje, kolczyki w kształcie spirali. Mają dekoracyjne zakończenie w dowolnym kształcie. Ball captive rings (BRC) to kolczyki w kształcie pierścienia posiadające ozdobną kulkę na środku. Ostatni typ to top dangle rings. Te kolczyki mają kształt zakrzywionej sztangi z dużą ozdobną formą przymocowaną do jej górnej części.