Co należy wiedzieć przed domową koloryzacją włosów?

Wiele pań decyduje się na to, aby włosy pofarbować samodzielnie, w domu. Przyznać trzeba, że nie jest to trudne zadanie. Do tego nie obciążą ono tak mocno portfela. Aby móc jednak tego dokonać, należy zwrócić uwagę na to, jakie farby do włosów się wybiera, a także jakie kosmetyki do ich pielęgnacji należy zakupić.

Jaki jest skład farby?

syoss farbaObecnie na rynku znaleźć można dwa rodzaje farb do włosów. Pierwsze to szamponetki, które najmniej obciążają włosy, ale bardzo szybko się spłukują. Efekt jest taki, że trzeba częściej dokonywać koloryzacji włosów. Druga grupa to farby do włosów trwałe, np. Syoss farby. Pozwalają one na dłuższe utrzymanie koloru, a to za sprawą zawartych składników. To właśnie one sprawiają, że włosy można koloryzować zdecydowanie rzadziej. Warto więc zdecydować się na tą drugą grupę farb, ale trzeba uważać na ich skład. Otóż warto postawić na takie farby, które zawierają w sobie jak najmniejsze ilości takich składników, jak nadtlenek wodoru, czy amoniak. Muszą one być obecne, ponieważ bez nich kolor na włosach się nie przyjmie, ale są to jednocześnie składniki, które doprowadzają m.in. do ich wysuszenia.

Produkty Syoss są bardzo popularne, ale ich cena jest różna w zależności od sklepu, w ofercie sklepu Lavandin znajdziemy syoss farby w dobrej cenie do zakupu online.

Odżywienie i nawilżenie dla włosów

Koloryzacja jest powszechnym zabiegiem kosmetycznym. Nie powinno się jednak przy tym zapomnieć o tym, aby włosom zapewnić odżywienie i nawilżenie. Przydać się mogą nie tylko dopasowane farby z odpowiednim składem, ale również kosmetyki Syoss. Mowa jest tu m.in. o szamponie, który nie tylko nie będzie spłukiwał koloru, ale sprawi, że włosy otrzymają odpowiednią dawkę składników odżywiających. Podobnie jest z odżywką, która zawsze powinna być zastosowana po każdorazowym myciu. Zawsze należy dopasować kosmetyki względem potrzeb swoich włosów. W ofercie jest cała paleta kosmetyków, dzięki którym włosy będą wyglądać w piękny sposób.