Maść na trądzik – jakich składników w niej szukać?

Trądzik to uciążliwa choroba skóry, która niekorzystnie wpływa na poczucie wartości wielu osób. Na szczęście, można skutecznie ją leczyć. Niekiedy ulgę przynosi zastosowanie preparatów dostępnych bez recepty, w tym maści. Trzeba jednak zwracać uwagę na ich skład. Istotne jest również to, aby maści były stosowane systematycznie, najlepiej każdego dnia.

Jakie składniki powinny znajdować się w maściach przeciwtrądzikowych?

Maść na trądzik link, aby była pomocna w jego niwelowaniu, powinna wykazywać się działaniem wszechstronnym. Musi zwalczać szkodliwe bakterie bytujące na skórze, ale również zmniejszać stany zapalne i przyśpieszać ich gojenie się. Doskonale, jeżeli będzie ona również regulowała pracę gruczołów łojowych. Wśród składników godnych polecenia wyróżnić można między innymi:

  • kwas migdałowy
  • kwas azelainowy
  • olejek z drzewa herbacianego
  • cynk
  • ekstrakt z aloesu

Ważne jest to, aby maść była stosowana zgodnie z zaleceniami producenta, a te można znaleźć zazwyczaj w ulotce dołączonej do opakowania. 

maść na trądzik

Jak wspomóc działanie maści?

Maść na trądzik to niestety nie wszystko, co potrzebne do walki z dermatozą. Niekiedy stosowanie preparatów bez recepty jest niewystarczające i trzeba udać się do dermatologa po silniejsze leki. Zawsze istotną rolę odgrywa także pielęgnacja. Najważniejsze jest to, aby zainwestować w dobry nawilżający krem na dzień. Przydatny będzie także łagodny żel oczyszczający. Co jakiś czas można zastosować maseczki, na przykład te na bazie glinki. Peeling również będzie nieodzowny. Najlepiej wyposażyć się w ten enzymatyczny, bo jest zdecydowanie łagodniejszy od tego ziarnistego.