Jak prawidłowo zadbać o włosy?

W ostatnim czasie temat tzw. „włosingu” przewija się przez nasze oglądane treści czy to w internecie, czy w telewizji. Porządne zgłębienie tematu pozwoli na wykorzystanie wiedzy w prawidłowy sposób i zapobiegnie to ewentualnym pomyłkom czy złemu traktowaniu włosów. 

Podstawowa zasada w pielęgnacji

świadoma pielęgnacja włosów

Świadoma pielęgnacja włosów (więcej informacji na https://lavandin.pl/pl/blog/swiadoma-pielegnacja-wlosow-czyli-rownowaga-peh-w-pigulce-1622037201.html) to klucz do tego, aby cieszyć się pięknymi a co najważniejsze zdrowymi włosami. Podstawową zasadą dla początkujących „włosomaniaków” jest zrozumienie i poznanie swoich włosów. Do tego celu należy spojrzeć na nie okiem krytyka i ocenić ich stopień do puszenia się i skrętu, jeśli więc włosy mają predyspozycję do skrętu, określa się je jako wysokoporowate, jeśli ich forma jest pośrednia, czyli są proste, ale mają skłonności do puszenia się i delikatnego skrętu są to włosy średnioporowate, zaś jeśli włosy są lejące, błyszczące i nie mają predyspozycji do skrętu, są one niskoporowate. Poznanie tej charakterystyki jest ważnym elementem prowadzącym ku lepszemu dbaniu o włosy na podstawie zastosowanie metody PEH. Skrót ten jest niczym innym jak pierwszymi literami kluczowych substancji, wchodzących w skład kosmetyków: 

  • P – proteiny, 
  • E – emolienty,
  • H – humektanty.

Co daje zachowanie równowagi PEH?

Prawidłowa pielęgnacja włosów polega więc, na zachowaniu równowagi PEH i dostarczeniu włosom substancji w ilości dla nich odpowiednich, ponieważ przedawkowanie lub niedobór jednego z tych składników, spowoduje albo ich nadmierne puszenie się i łamliwość, albo uczucie obciążenia. Dobrym zwyczajem jest też stosowanie serum zabezpieczające na końcówki włosów czy też wprowadzenie olei do pielęgnacji. Chcąc dobrać odpowiednie kosmetyki z właściwą substancją z PEH, z powodzeniem możesz wpisać w wyszukiwarkę „plan pielęgnacji włosów peh„, a na pewno znajdziesz, kiedy i jak stosować odpowiednie kosmetyki.