Kosmetyki i odzież haute couture od Balmain Paris

Balmain Paris to francuski dom mody założony przez Pierre’a Balmaina. Znany z czarującego wizerunku, wyrafinowanego stylu i eleganckiej sylwetki, Balmain jest jednym z wiodących domów mody na świecie. Dom Balmain został założony przez Pierre’a Balmaina (1914-1982) w 1945 roku.

Gdzie można kupić Balmain kosmetyki?

Balmain

Produkty francuskiej marki Balmain dostępne są w sklepach na całym świecie, m.in. we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Prowadzą również sprzedaż bezpośrednią na swojej stronie internetowej. W kolekcji znajdują się perfumy dla kobiet i mężczyzn, a także produkty do pielęgnacji włosów dla obu płci. Oprócz sprayów i szamponów, można znaleźć żele i mgiełki nadające objętość lub utrwalające odcienie kolorów. W ofercie znajdują się również drobne ozdoby do włosów. Do najpopularniejszych produktów należy zapach Balmain Homme oraz pianka Balmain Hair Styling Mousse, która ma za zadanie nadać włosom objętość.

Niezmienne od lat kreacje Balmain Paris

Balmain słynie z projektów haute couture, które często wykonywane są z bogatych tkanin, takich jak jedwab, aksamit i kaszmir. Wśród słynnych modelek, które nosiły ubrania zaprojektowane przez Balmain, są Brigitte Bardot, Jacqueline Kennedy Onassis, księżna Windsoru, księżna Karoliny z Monako i Elizabeth Taylor.

Pierwsza kolekcja odzieży damskiej Pierre’a Balmaina została zaprezentowana w Paryżu. Kolekcja ta okazała się bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych w okresie powojennym i odniosła sukces komercyjny. Również w tym okresie projektant rozpoczął współpracę z rynkami eksportowymi w Afryce i Ameryce Południowej, co zapewniło mu nowy rynek zbytu dla jego kolekcji haute couture.

Akcesoria marki obejmują buty i torebki zaprojektowane specjalnie dla kobiet. W ofercie znajdują się również trampki, kopertówki i plecaki dla mężczyzn, a także koszule, t-shirty dla obu płci.