Peeling i maska – sprawdzone sposoby na zadbane stopy

W sezonie zimowym stopy mają tendencję do pękania i rogowacenia, gdyż bardzo szybko ulegają przesuszeniu. Dlatego powinno się dbać o stopy przez cały rok, poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji w postaci specjalnych masek do stóp, czy peelingów. Co ważne, tego typu zabiegi pielęgnacyjne można też z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu.

Peeling do stóp z wykorzystaniem soli

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na gładkie i aksamitne stopy jest peeling z wykorzystaniem soli, który można łatwo i wygodnie przygotować w kilkanaście minut. Do sporządzenia mikstury potrzebne będą dwie solidne łyżki soli, jedna łyżka oleju roślinnego lub oliwy oraz dwie krople ulubionego olejku eterycznego. Składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać i nałożyć na stopę. Następnie można je rozmasować i spłukać letnią wodą, aż do uzyskania pożądanego efektu. Wymieszane składnik można także pozostawić na stopie odrobinę dłużej i zakryć je szczelnie folią spożywczą. Tak powstała maska na stopy również świetnie się sprawdzi w codziennej pielęgnacji.

Kawowy peeling do stóp

Z zaparzonych i zmielonych ziaren kawy można stworzyć wyjątkowo aromatyczne, domowe peelingi do stóp. Wystarczy dodać do ulubionych kawowych fusów odrobinę oleju roślinnego lub oliwy oraz łyżeczkę soku z cytryny, aby uzyskać fenomenalny efekt. Tak przygotowaną miksturę należy porządnie wymieszać i mocno wetrzeć w stopy, a następnie powoli spłukiwać pod letnią wodą. Podobnie, jak przypadku solnego peelingu do stóp, również peeling kawowy można pozostawić na stopach na kilkanaście minut dla uzyskania jeszcze lepszego efektu. Po wykonaniu peelingu warto sięgnąć po maskę na stopy.

maska na stopy

Maski na stopy dostępne w drogeriach

Poza domowymi sposobami na udaną maskę można jeszcze zakupić gotowe produkty. Maska na stopy dostępna jest w niemal każdej drogerii. Produkty tego typu zawierają wiele ciekawych składników, które korzystnie wpływają na nawilżanie naskórka. Warto wyróżnić spośród nich na przykład zieloną herbatę, kwas mlekowy, kwas salicylowy, czy zmielone migdały.

Niezależnie od rodzaju zastosowanej maski najważniejsze, by wykonywać ten zabieg regularnie, aby nie dopuścić do nieprzyjemnego pękania i rogowacenia naskórka.