Odpowiedni podkład pod makijaż

Wykonanie makijażu nie będzie zajmować kobiecie dużo czasu, jeżeli będzie ona miała pod ręką odpowiednie kosmetyki. W tym chociażby podkład Loreal. Tak jak wiele innych kosmetyków, tak również sam podkład należy dobrać w odpowiedni sposób. Tylko dzięki temu będzie można wykonać dobry makijaż do pracy, na spacer, czy też na wielkie wyjście. Na co uważać, kupując ten właśnie kosmetyk?

Kolor i tonacja podkładu

Jedna z najważniejszych kwestii, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że „nosi” odpowiedni fluid Loreal. Dlaczego? Nieodpowiednia kolorystyka sprawi, że będzie on wyraźnie odznaczał się wyglądem, powodując występowanie tzw. efektu maski. Dobrze dobrany podkład to taki produkt, który nie jest w ogóle widoczny. Tak jakby kobieta nie miała na sobie wcale kosmetyku.

Łatwo powiedzieć, ale jak w takim razie dokonać właściwego wyboru? Dopasowując go do skóry twarzy, na własnej skórze. Koniecznie w świetle dziennym. Tylko wtedy można się przekonać, jaki kobieta ma naturalny odcień skóry. Jeżeli nie ma możliwości zaaplikowania wybieranego produktu na skórę, zawsze należy porównać go z podkładem, który do tej pory znajdował się w użyciu.

Oznaczenia na opakowaniu

Loreal podkłady są produktami cieszącymi się dobrą opinią. Chociażby dlatego, że na opakowaniach posiadają one oznaczenia, pomagające dobrać tonację danego podkładu. Odczytanie w prawidłowy sposób takich informacji, pomoże w wyborze dobrego podkładu. Na opakowaniach można znaleźć informacje odnośnie tego, że tonacja jest:

  • chłodna – zawiera w sobie dużo różowych pigmentów,
  • ciepła – większa ilość pigmentów żółtych,
  • neutralna – odpowiednia dla wszystkich kobiet.