Podkłady Catrice – jak wybrać?

Catrice to niemiecka marka kosmetyków, która oferuje szeroki wybór produktów do makijażu, których dużą grupę stanowią podkłady dostępne w różnorodnych odcieniach. Wybierając podkład Catrice, należy odpowiednio dopasować go do własnej cery.

W tym celu należy niewielką ilość nałożyć na linię żuchwy, sprawdzając czy kolor jest widoczny czy dopasowuje się do naturalnego koloru skóry, stapiając się z nią. W tym celu warto korzystać z dostępnych w drogeriach próbek.

Fluid Catrice a typ karnacji

Przed wyborem odpowiedniej tonacji podkładu, warto określić typ karnacji, który można podzielić na: ciepły, chłodny i mieszany. W jaki sposób go sprawdzić? Wystarczy sprawdzić kolor żył znajdujących się na nadgarstku. Jeśli mają kolor zielony- oznaczają ciepłą karnację.

Niebieskie wskazują na chłodną. W przypadku występowania obu odcieni, karnacja jest mieszana. Na tej podstawie można dopasować odpowiedni podkład. W przypadku ciepłej podkłady Catrice powinny być nasycone przewagą żółtych pigmentów, a chłodnej – różowych. Dla mieszanej sprawdzą się neutralne odcienie. Niedopasowany odcień sprawia, że skóra wygląda nienaturalnie, podkład jest wyraźnie widoczny, sprawiając wrażenie maski.

Fluid Catrice a pozostałe kosmetyki

Znając już typ karnacji oraz pasujący do niej odcień podkładu, warto zastanowić się na kosmetykami, które uzupełniają makijaż. Aby wykonać profesjonalny makijaż oprócz podkładu niezbędny jest korektor kryjący, która pomaga maskować niedoskonałości skóry. Aplikowany pod oczami niweluje cienie oraz rozświetla skórę. Na koniec warto użyć pudru, który matuje lub rozświetla skórę.

Fluid Catrice dostępny na stronie https://drogeria.pl/podklady/0,catrice