Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

Kolor włosów jest sprawą bardzo indywidualną, na którą wpływa wiele czynników. Nie kieruj się kolorem włosów modelki na opakowaniu – istnieje 90% prawdopodobieństwa, że Twój kolor nie będzie pasował do jej koloru. Należy przeczytać informacje na opakowaniu, aby sprawdzić, jak powinien wyglądać kolor w oparciu o preferencje.

Twój odcień skóry ma znaczenie

Dopasuj kolor włosów do odcienia skóry. W przypadku chłodnych odcieni (różowych, niebieskich, zielonych i szarych) wystarczą popielate blondy i ciemne odcienie z bordowym podtekstem. Osoby o cieplejszych odcieniach skóry wybierają kolory złote.

Jeśli masz wątpliwości, wybierz jaśniejszy kolor

Zawsze łatwiej jest uzyskać nieco ciemniejszy kolor niż jaśniejszy. Co więcej, zazwyczaj kolor okazuje się ciemniejszy, niż się spodziewałeś. Dlatego przy wyborze pomiędzy dwoma kolorami (ciemniejszym i jaśniejszym) lepiej wybrać wersję jaśniejszą.

Jeśli zdecydujesz się spróbować nowej farby do włosów (dostępnej tutaj), zacznij od farb półtrwałych, które tracą swoje właściwości po około 28 myciach. W tym czasie możesz sprawdzić, czy kolor Ci odpowiada i czy chcesz go wkrótce zmienić.

farby do włosów

Zacznij od małych zmian

Nie chcesz dokonywać drastycznej zmiany koloru włosów? Najlepiej jest zrobić włosy o jeden lub dwa odcienie ciemniejsze lub jaśniejsze. Jeśli jednak zdecydujesz się przejść z brunetki na blondynkę, nie ryzykuj i skontaktuj się z profesjonalistą.

Przy wyborze koloru należy zachować ostrożność. Sztywne, grube włosy dłużej się farbują niż delikatne, miękkie. Używaj szamponów i odżywek przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych. Nie zapominaj także o stosowaniu od czasu do czasu maseczki koloryzującej.