Problemy skórne – jak wybrać krem na AZS?

Coraz więcej osób cierpi na atopowe zapalenie skóry. W zależności od jego zaawansowania może ono być niewielkie i nie mieć bardzo uciążliwych objawów albo być przyczyną pojawiania się bolesnych ran oraz silnego swędzenia skóry na całym ciele. Poprawna pielęgnacja skóry z AZS może poprawić jej stan i zminimalizować uciążliwość objawów. Jak wybrać krem na AZS?

różne kosmetyki

Delikatne nawilżanie

Kremy na atopowe zapalenie skóry mają za zadanie wspomagać jej gojenie oraz kojenie bólu i swędzenia poprzez silne nawilżenie. Równocześnie jednak kosmetyk powinien być w miarę możliwości łagodny. Najlepiej jest więc sięgać po emulsje myjące zamiast mydeł i żeli i specjalne kremy na AZS, których skład został stworzony właśnie z myślą o tym schorzeniu.

Działanie nawilżające w przypadku AZS ma ogromne znaczenie i z wielu powodów warto o nie zadbać. W stanach silnego nasilenia objawów warto rozważyć nawet codzienne kąpiele w specjalnej silnie nawilżającej emulsji. Wskazaną przez producenta ilość produktu należy rozpuścić w ciepłej wodzie, a następnie zanurzyć się w niej na 10-15 minut. W tym czasie skóra ma szansę wchłonąć tyle składników odżywczych, ile potrzebuje, a bariera hydrolipidowa na skórze może zostać odbudowana, by spowalniać odparowywanie wody ze skóry. W przypadki mniej zaawansowanych objawów wystarczy sięgać regularnie po krem na AZS, który zapewni optymalny poziom nawilżenia.

Bez barwników i konserwantów

Krem na atopowe zapalenie skóry powinien być dopasowany do potrzeb skóry bardzo wrażliwej. Z tego powodu nie powinien on zawierać barwników, konserwantów czy nawet mocnych sztucznych substancji zapachowych. W tym wypadku im mniej chemicznych dodatków tym lepiej. Warto więc sprawdzić skład kremu na AZS jeszcze przed zakupem. Szczególnie polecane są produkty o jak najkrótszym składzie. Im mniej składników wypisano na liście INCI, tym mniej silnej chemii użyto do produkcji danego kremu. To właśnie jest gwarancja bezpieczeństwa danego kosmetyku oraz tego, że sprawdzi się on dobrze w pielęgnacji skóry o wyjątkowych potrzebach.