Makijaż, który zatuszuje wszelkie niedoskonałości

Jednolita, gładka i matowa cera – uzyskanie takiego efektu nie zawsze jest proste. Posiadając przebarwienia lub zmagając się z trądzikiem często nakłada się na twarz zbyt duże ilości kosmetyków, co wcale nie jest korzystne i może tylko potęgować problemy ze skórą. Co więc zrobić, żeby cieszyć się piękną i naturalnie wyglądającą cerą i zatuszować niedoskonałości?

Maksymalne krycie dla każdej cery

Stosowanie zwykłego podkładu lub pudru w celu wygładzenia cery nie zawsze zdaje egzamin. U osób z dużymi zmianami trądzikowymi, rozszerzonymi porami lub popękanymi naczynkami, takie delikatne krycie może nie być wystarczające. Warto wtedy postawić na kilkuetapowy make-up, w którym główną rolę odgrywa kamuflaż do twarzy. Co to takiego?

Jest to mocno skoncentrowany i napigmentowany kosmetyk, którego rolą jest maskowanie wszelkich niedoskonałości. Kamuflaż najczęściej ma formę gęstej pasty, którą rozsmarowuje się na skórze. Aby zapobiec przesuszeniu cery, najlepiej przed zastosowaniem kamulażu do twarzy, użyć kremu nawilżającego i wygładzającej bazy witaminowej (pomoże przy okazji utrwalić makijaż).

Cienie pod oczami – jak się ich pozbyć?

Ukrycie cieni pod oczami wymaga zastosowania kolejnych specyfików. Skóra pod oczami jest cienka i delikatna, dlatego nie można jej obciążać zbyt tłustymi i gęstymi preparatami. Najlepsze korektory dedykowane tym okolicom mają najczęściej formę płynną i żółty kolor, który doskonale przykrywa siny odcień skóry.

Dobrym wyborem będzie też kamuflaż pod oczy – wysoka pigmentacja tego kosmetyku natychmiast zakryje cienie i odświeży wygląd oczu. Całość makijażu warto dodatkowo pokryć transparentnym pudrem dla aksamitnego i matowego wykończenia.

Kamuflaż do twarzy dostępne na stronie https://drogeria.pl/korektory-i-kamuflaze