Czy warto używać płynu do demakijażu?

Jedną z ważniejszych czynności pielęgnacyjnych w ciągu dnia jest demakijaż twarzy. Jego zadaniem jest usunięcie makijażu, kosmetyków pielęgnacyjnych, ale również kurzu, potu oraz innych zanieczyszczeń, które zebrały się na twarzy w ciągu dnia. Jego głównym zadaniem jest przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego płyn do demakijażu powinien być pierwszym krokiem przygotowującym skórę do wieczornego rytuału piękna.

Rodzaje płynu do demakijażu

Płyn do demakijażu (https://byhealth.pl/demakijaz) jest produktem bardzo uniwersalnym, który można dopasować indywidualnie pod potrzeby cery.  Na sklepowych półkach możemy znaleźć obecnie jego dwa rodzaje:

płyn do demakijażu
  • Płyn micelarny – płyn tego rodzaju świetnie zmywa makijaż i nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Poradzi sobie z każdym zanieczyszczeniem i nie podrażni przy tym skóry. Będzie odpowiedni do każdego rodzaju cery.
  • Płyn dwufazowy – płyn taki zawiera dwa rodzaje płynów: warstwę oleistą oraz warstwę wodną. Po połączeniu obie warstwy przypominają emulsję. Użycie tego rodzaju płynu do demakijażu pozostawia tłusty film, co nie odpowiada każdemu. Najlepiej sprawdzi się w przypadku demakijażu. Polecany jest głównie w pielęgnacji cery suchej, skłonnej do podrażnień i alergicznej.

Jak używać płynu do demakijażu?

Użycie płynu do demakijażu to pierwszy krok w wieczornym rytuale pielęgnacji. Jego użycie nie wymaga skomplikowanej procedury. Nasączonym produktem płatkiem kosmetycznym przecieramy twarz i okolice oczu. Przy użyciu płynu dwufazowego należy pamiętać, aby dobrze wstrząsnąć butelką, żeby obie warstwy się dobrze wymieszały. Po demakijażu twarz jest gotowa do dalszych etapów oczyszczania i pielęgnacji.

Płyn do demakijażu jest bardzo praktycznym i ułatwiającym życie produktem. Jego wybór powinien być jednak uzależniony od wymagań cery, ponieważ kosmetyk oczyszczający ma przecież za zadanie nie tylko oczyszczać, ale i pielęgnować twarz. Dlatego chcąc o siebie zadbać, wybierajmy z głową.