Piżama męska bawełniana z krótkim czy długim rękawem?

Piżamy męskie dostępne są w ciekawych kolorach i wzorach. Można zdecydować się na zakup piżamy w stylu sportowym lub eleganckim. Niektóre koszule są rozpinane, a inne mają kieszonki i kolorowe nadruki. Jak wybrać piżamę męską, aby była wygodna, a przy tym dobrze się prezentowała?

Piżama męska – jaki materiał jest najlepszy?

Większość osób przesypia około jedną trzecią swojego życia, dlatego wybór odpowiedniej piżamy jest bardzo istotny. Najlepiej postawić na materiały naturalne, które są miłe w dotyku, nie podrażniają skóry oraz zapewniają odpowiednią wentylację. Najwięcej piżam wyprodukowanych jest z bawełny. Bawełniane piżamy charakteryzują się wysoką odpornością na odkształcenia, można je prać w wysokich temperaturach, a przy tym zapobiegają poceniu się. Doskonale nadają się zarówno latem, jak i zimą zapewniając odpowiedni komfort termiczny. Wiele modeli letnich wykonanych jest z satyny, która znakomicie ochładza ciało w upalne dni. Dodatkowo satynowe piżamy męskie są bardzo eleganckie i seksowne.

Piżama z długim czy krótkim rękawem?

Piżamę należy dobrać do pory roku, aczkolwiek najważniejsze są potrzeby pana, który będzie w niej spać. Osoby lubiące ciepło mogą nawet w letnie dni zdecydować się na piżamę dla mężczyzn z długim rękawem. Wystarczy wybrać modele wykonane z delikatnego materiału, który jest przewiewny. Krótki rękaw i krótkie spodenki zdecydowanie polecane są mężczyznom lubiącym sportowy styl, wygodę oraz chłodniejsze temperatury.

Kolorowe piżamy z nadrukami

Wielu producentów oferuje piżamy męskie w nieco luźniejszej formie. Dostępne są piżamy, na których nadrukowane są śmieszne obrazki czy napisy. Jest także możliwość wykonania piżamy z własnym nadrukiem, co może być także doskonałym pomysłem na prezent. Piżama oprócz tego, że ma być wygodna i przyjemna w dotyku, to powinna być także atrakcyjna. Szczególnie panowie, którzy cały dzień spędzają w garniturze, powinni zdecydować się na kolorowe piżamy, które prezentują się doskonale bez względu na wiek czy okoliczności.