Nostril – co warto wiedzieć o tym piercingu?

Piercing nostril to jedno z najbardziej popularnych przekłuć nosa. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób szukających subtelnych (i jednocześnie efektownych) zmian w swoim wyglądzie. Nostril w nosie polega na przekłuciu płatka nosa, a jego zaletą, oprócz estetyki, jest także stosunkowo mała bolesność zabiegu i łatwe gojenie się rany. Co jeszcze warto wiedzieć decydując się na kolczyk nostril?

Rodzaje nostrili


Wbrew pozorom, nie istnieje tylko jeden sposób na wykonanie nostrila. Najbardziej klasycznym wariantem jest standard nostril, kolczyk znajduje się wtedy w jednym płatku. Jeśli jeden nostril kolczyk w nosie to za mało, można skusić się także na piercing podwójny, czyli double nostril. W tym wypadku kolczyki w nosie nostril mogą być umieszczone symetrycznie w dwóch płatkach nosa lub w jednym – jeden nad drugim. Ostatnią opcją jest high nostril, w którym przekłucie wykonuje się wyżej, tuż pod kością nosa.

Zabieg i pielęgnacja


Jak przy wszystkich rodzajach piercingu, absolutnie nie warto uciekać się do domowych metod. Najlepszym wyjściem będzie udanie się do salonu piercingu, gdzie profesjonalny piercer będzie mógł w sterylnych warunkach wykonać zabieg i założyć pierwsze kolczyki do nosa nostril. Bolesność przekłucia zazwyczaj opisywana jest jako stosunkowo niewielka, jednak oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna. Dokładne wytyczne dotyczące pielęgnacji zawsze powinny zostać udzielone przez piercera, jednak przy nostrilu obowiązują raczej standardowe zasady, mówiące o regularnym przemywaniu przekłucia.

Kolczyk do nostrila – jak wybrać?


Najczęściej zakładany przy piercingu kolczyk do nostrila na start to kółko wykonane z tytanu. Inną opcją na pierwsze kolczyki nostril są kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej. Jest to tańsza opcja, która również nie powinna wywołać niepożądanych reakcji ze strony skóry. Po zakończeniu pielęgnacji i dokładnym wygojeniu można zdecydować się na ciekawsze alternatywy – popularne są labrety oraz tzw. „podkówki”. Ofertę sprzedażową osoby zainteresowane znajdą pod adresem: https://crazyneedles.pl/pl/menu/nostril-250.