Kremy do rąk – jak wybrać idealny kosmetyk?

Wybierając produkty do pielęgnacji rąk warto pamiętać o tym, że powinny zostać one dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry. Wśród kosmetyków dbających o nienaganny stan dłoni nie powinno zabraknąć między innymi bogatych i mocno odżywczych kremów, nawilżających masek czy mocno złuszczających peelingów.

Pielęgnacja skóry rąk – o czym pamiętać?

Regularna i odpowiednio przeprowadzona pielęgnacja wrażliwej skóry dłoni pomoże w zachowaniu jej nienagannego wyglądu. Warto pamiętać o tym, że w rutynie pielęgnacyjnej dłoni powinien znaleźć się między innymi:

– mocno odżywczy, dopasowany do potrzeb skóry krem, który nie tylko wzmocni i nawilży skórę, ale ochroni ją także przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych,

– peeling, który pomoże w usunięciu zrogowaciałej warstwy naskórka i przyspieszy procesy regeneracji tkanek,

– odżywcza maska o bogatej konsystencji i skoncentrowanym działaniu, dzięki której możliwym stanie się głębokie odżywienie i nawilżenie skóry.

W przypadku mocno zniszczonych dłoni, wymagających natychmiastowej regeneracji dobrym pomysłem może okazać się również skorzystanie ze specjalistycznych zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Procedury takie jak parafinowanie przywrócą dłoniom utraconą jędrność, wygładzą je i dogłębnie nawilżą.

Kremy do rąk – jakie wybrać?

Decyzja o zakupie konkretnego kremu do rąk powinna zostać poprzedzona dokładną analizą stanu i aktualnych potrzeb skóry. Na rynku można znaleźć między innymi kremy do rąk https://sanbello.pl/dermokosmetyki/stopy-i-dlonie/kremy-do-rak o właściwościach mocno nawilżających, regenerujące kremy odżywcze czy specyfiki o działaniu ochronnym.

Podczas poszukiwań idealnego kosmetyku szczególną uwagę warto zwrócić na skład poszczególnych produktów – dobrej jakości krem powinien bazować na naturalnych składnikach, poza tym powinien być pozbawiony sztucznych wypełniaczy czy potencjalnie niebezpiecznych parabenów.

Wybierając krem do rąk warto postawić na kosmetyk oparty na wyciągach z substancji roślinnych oraz naturalnych olejkach, które okażą się nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Krem do rąk o właściwościach przeciwstarzeniowych – najważniejsze składniki

W kremach do rąk dedykowanych skórze dojrzałej nie powinno zabraknąć kilku, niezwykle wartościowych składników, które nie tylko odbudują uszkodzoną strukturę skóry, ale przyczynią się także do jej skutecznej ochrony. Krem do rąk walczący z oznakami starzenia powinien zawierać między innymi elastynę, czyli cenny składnik odpowiadający za polepszenie elastyczności skóry.

W kremie do rąk o właściwościach przeciwstarzeniowych powinna znaleźć się także witamina C, która świetnie wzmacnia naczynia krwionośne oraz doskonale rozjaśnia skórę. Oprócz tego witamina C znana jest również ze swych właściwości regenerujących, poza tym przyczynia się także do odbudowy włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za odpowiedni poziom napięcia skóry.

Nie można zapominać, że produkty do pielęgnacji rąk o działaniu przeciwstarzeniowym powinny zawierać również witaminę E, która poprawia sprężystość skóry i wyrównuje przebarwienia. W kremach tego typu nie powinno zabraknąć także miejsca dla azulenów, czyli substancji wykazujących skuteczne działanie przeciwzapalne.