Bazy kauczukowe do paznokci

Idealny manicure to ważny element kobiecej garderoby, niezależnie od tego, czy został wykonany w salonie kosmetycznym, czy w domu. Trwałe zdobienie i ochronę paznokci zapewnia manicure hybrydowy, jednak lakier pęka, a naturalna płytka paznokcia ulega zarysowaniu. Obecnie tworzone są bazy hybrydowe i lakiery kauczukowe, które zapewniają powłokę ochronną i podwójne wzmocnienie paznokcia.

Baza kauczukowa – warto czy nie warto?

Bazy kauczukowe, które są nieco ulepszonymi wersjami baz hybrydowych, przeznaczone są do ochrony paznokci wymagających szczególnej pielęgnacji. Każda z tych baz, czyli niezwykle elastyczna substancja, naprawia uszkodzoną naturalną płytkę paznokcia i wyrównuje ją, generując jednolitą powłokę do dodatkowej pracy. Manicure hybrydowy, a także przedłużanie naturalnych paznokci jest możliwe dzięki tej mieszance. W porównaniu do tradycyjnych lakierów bazowych jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, rzadziej odpryskuje i odkleja się od paznokcia. Jest szczególnie korzystna dla paznokci kruchych i zniszczonych, które były wcześniej stylizowane lub wymagają dużego nakładu pracy. Od podstawowych beży i brązów, poprzez standardowe kolory, aż po najmodniejsze neony – do wyboru jest szeroka gama kolorów. Po nałożeniu bazy kauczukowej nie ma potrzeby nakładania innych lakierów, ponieważ czas utwardzania jest identyczny jak w przypadku wersji standardowej. Bazę kauczukową należy jednak nakładać w mniejszych ilościach niż tradycyjną, aby uzyskać ten sam czas utwardzania.

bazy kauczukowe do paznokci

Wykonanie manicure z użyciem lakieru kauczukowego

Lakiery kauczukowe, to produkt, który jest dość prosty w użyciu. Usprawnia proces tworzenia manicure, eliminując niemal połowę czasu potrzebnego na jego wykonanie, w dodatku dzięki innowacyjnej konsystencji. Pomimo tego, że proces jego nakładania na płytkę paznokcia jest porównywalny do tego stosowanego przy lakierach hybrydowych i następuje po serii kroków, to jednak jego aplikacja jest bardzo prosta; Proces rozpoczyna się od wstępnej obróbki płytki paznokcia i nałożenia bazy, która tworzy jednolity wygląd. W drugiej fazie nakładany jest kolor oraz top coat, a na koniec manikiurzystka nakłada lakier.

Manicure kauczukowy krok po kroku:

  • Przed malowaniem należy najpierw przygotować paznokcie i skórki.
  • Następnie należy oczyścić paznokcie i nałożyć bazę (według uznania).
  • Następnie należy nałożyć kolor na bazę, która jest utwardzana w lampie UV/LED.
  • Po nałożeniu kolorowego lakieru gumowego należy ocenić gęstość jego pokrycia.
  • Jeśli są jasne miejsca, należy ponownie nałożyć kolor i ponownie utwardzić paznokcie w lampie UV/LED.
  • Po uzyskaniu odpowiedniego krycia i osiągnięciu wymaganego poziomu należy nałożyć top coat.
  • Na koniec należy oczyścić paznokcie preparatem oczyszczającym i odżywką oraz zmyć.