Jak skutecznie używać szczotki do włosów? Dlaczego warto z niej regularnie korzystać?

Szczotka do włosów jest niezbędnym narzędziem do stylizacji i utrzymania zdrowych, łatwych do ułożenia włosów. Pomaga rozczesać włosy, usunąć kosmyki i kontrolować puszenie się włosów. Odpowiednio dobrany produkt będzie zapobiegał elektryzowaniu się włosów oraz nada fryzurze gładki kształt. Wybierając szczotkę, warto zastanowić się nad swoimi preferencjami.

Korzyści wynikające z używania szczotek do włosów z naturalnego włosia

szczotka do włosów

Szczotka do włosów jest niezbędnym elementem każdego zabiegu pielęgnacyjnego, a nawet poranka po porannym prysznicu. Jeszcze lepiej, kiedy jest wykonana z naturalnego włosia. Wtedy zapewnia kilka korzyści, które sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla Twoich codziennych potrzeb pielęgnacyjnych. Te korzyści to:

– lepsze zdrowie skóry głowy dzięki temu, że naturalna szczotka do włosów pobudza krążenie w czesanym obszarze;
– skuteczniejsze rozplątywanie kołtunów dzięki kształtowi, który ułatwia dostęp do małych obszarów;
– łagodniejsze dla włosów niż szczotki plastikowe czy metalowe, ponieważ naturalne włókna nie powodują naelektryzowania;
– lepsze rozprowadzanie odżywki i wszystkich rzeczy po zabiegach, co zapewnia lepsze efekty z ich stosowania.

Istnieją różne szczotki do włosów, które należy rozważyć – w tym do określonego rodzaju włosów. Gęstsze włosie będzie lepsze dla włosów suchych, natomiast rzadsze szczotki lepiej sprawdzają się w kwestii rozplątywania kosmyków, które są zmorą w przypadku włosów przetłuszczających się.

Jak używać szczotki do włosów do układania włosów?

Używając szczotki, zacznij od nasady włosów, kierując się w dół ku końcówkom, aż do wyczesania wszystkich pasm. Kolistymi ruchami rozczesz wszystkie miejsca, w których pożądana jest dodatkowa objętość, takie jak okolice twarzy. Osoby szukające dodatkowego połysku mogą przed szczotkowaniem spryskać każdą sekcję lakierem, który zatrzyma wilgoć, dzięki czemu loki dłużej zachowają sprężystość.

Jak wybrać szczotkę do włosów?

Kluczowy jest rodzaj szczotki i to, do czego będzie używana. Jeśli Twoim głównym celem jest rozplątywanie lub wygładzanie kołtunów na mokrych włosach, najlepiej sprawdzi się coś takiego jak szczotka z rzadkimi zębami. Jeśli chcesz układać loki lub dodawać objętości swojej fryzurze, owalna szczotka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Musisz także zdecydować, jaki materiał najlepiej pasuje do Twojej fryzury – naturalne włosie (np. dzika) z łatwością wygładzi oporne pasma, natomiast syntetyczne zapewni lepszą kontrolę przy stylizacji fryzury. Szczotki są dostępne w różnych rozmiarach, w zależności od tego. Z reguły im większa szczotka do włosów, tym do dłuższych włosów się sprawdzi.