Baza kauczukowa – kosmetyk do paznokci o wszechstronnych właściwościach

Baza kauczukowa to preparat zyskujący coraz większą popularność zarówno wśród kobiet pragnących mieć pięknie wystylizowane paznokcie, jak i zawodowych manicurzystek. Ze względu na to, że jest połączeniem żelu i bazy, stała się kosmetykiem o wszechstronnym zastosowaniu. Można z powodzeniem wykorzystać ją do manicure hybrydowego, a także przedłużania paznokci. Spodoba się również osobom, które zaczynają swoją przygodę z manicure, gdyż jest łatwa w użyciu.

Czym charakteryzuje się baza kauczukowa?

Baza kauczukowa należy do grupy baz budujących, gdyż wykazuje się dużą gęstością i samopoziomowaniem, dlatego doskonale wygładza płytkę paznokcia, wyrównując wszelkie nierówności. Ponadto:

  • jest twarda, ale elastyczna, więc lakier nie odpryskuje, lecz ugina się na płytce paznokcia, co czyni manicure niezwykle trwałym,
  • pomaga dodać paznokciom nawet kilka centymetrów oraz uzupełnia ubytki i odłamania,
  • można stosować ją do kruchych i łamliwych paznokci, wówczas wzmocni i poprawi ich wygląd,
  • w przeciwieństwie do płynnych baz nie zalewa skórek i idealnie dopasowuje się do kształtu paznokcia,
  • ze względu na wielofunkcyjność pozwala zaoszczędzić na zakupach kosmetyków.

Dostępne na rynku bazy kauczukowe mają delikatne kolory np. nude, beżowe czy mleczne odcienie, które dobrze kryją płytkę paznokcia, więc nakładanie dodatkowego lakieru nie jest konieczne. Jednak dla idealnego wyrównania koloru, lepiej uzupełnić manicure o dodatkową warstwę bazy. 

Jak stosować bazę kauczukową?

Baza kauczukowa może być wykorzystywana na różnych stylizacji również manicure francuskiego. Nakłada się ją tak samo jak w przypadku klasycznych hybryd. Na początku należy nadać paznokciom odpowiedni kształt, odtłuścić je i oczyścić cleanerem. Następnie aplikuje się bazę i utwardza lampą UV, a w kolejnym kroku nakłada drugą warstwę lub kolorowy lakier i powtórnie utwardza oraz wykańcza się topem. Poprawnie wykonana stylizacja może wytrzymać ok. 4 tygodnie. Natomiast do zdjęcia manicure kauczukowego potrzebne będą aceton i specjalna folia lub frezarka.