Czas na ślub!

Wybierasz się na ślub bliskiej osoby i ogarnia Cię strach, ponieważ kompletnie nie wiesz, co kupić na prezent? Nie ma co ukrywać, że prezent na ślub to sprawa, która od lat wywołuje spore emocje. Zwłaszcza kiedy możliwości finansowe są w znaczący sposób ograniczone. Pojawia się sporo pytań i brakuje na nie odpowiedzi.

Postawienie na klasykę

Kiedy pojawiają się jakieś wątpliwości, może warto zdecydować się po prostu na pieniądze? Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że gotówka nieustannie jest trendy. Oczywiście można podejść do tematu jeszcze bardziej szczegółowo, wszak znaczenie ma też kwota. Z jednej strony ograniczone możliwości finansowe można zrozumieć, natomiast z drugiej czuje się, iż jest pewne minimum, poniżej którego nie należy schodzić.

Pójście na ślub to również wiele przygotowań. W końcu nie można pojawić się w byle czym. Ślub to zawsze wyjątkowe wydarzenie. To samo można też powiedzieć o weselu, które zazwyczaj odbywa się po ślubie.

Wszystko jasne?

Zdarza się też tak, że nowożeńcy ułatwiają sprawę gościom. Krótko mówiąc, są pary, które informują, co chciałyby dostać. W takich okolicznościach sprawa jest raczej klarowna.

Choć to nie tak, że wszystko jest jasne. Wystarczy wrócić do wspomnianej gotówki – trudno wyobrazić sobie, że nowożeńcy informują, jaka suma pieniędzy byłaby dla nich satysfakcjonująca.

Nie można też wykluczyć sytuacji, w której para nie chce prezentów. Wiele osób może zastanawiać się nad tym, jak w takim przypadku należy się zachować. Zdania na ten temat mogą być podzielone, ale wydaje się, że mimo wszystko jakiś drobiazg by się przydał. Musimy też pamiętać o tym, że kupno prezentu na ślub to zadbanie o swego rodzaju symbol. Prezent można interpretować jako oznakę uczuć czy miły gest.

Bliskość relacji ma ogromne znaczenie

Warto też pomyśleć o swojej znajomości z parą młodą. Na ślubie i późniejszym weselu zjawiają się różni ludzie. Są to rzecz jasna osoby zaproszone, ale zawsze łatwo zauważyć, że jest rodzina bliższa i dalsza. Ponadto relacja może mieć podłoże rodzinne, jak i przyjacielskie. Kiedy myślimy o ślubnym prezencie, musimy to mieć na uwadze. Prezent od najbliższej rodziny jest niejako ważniejszy od tego, co przyniosą np. znajomi.

Można też powiedzieć, że im bliższa relacja, tym prezent zyskuje na znaczeniu. Naturalnie nikt tego nie powie głośno, ale tak jest. Zresztą wystarczy pomyśleć sobie o przeróżnych sytuacjach z przeszłości. Siłą rzeczy zastanawiamy się (oczywiście może nie wszyscy) nad tym, co wręczają najbliżsi.

Ile mam zapłacić?

Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym, ile trzeba zapłacić za ślubny prezent w gotowej formie typu tych od z-milosci. Zmartwienia związane z finansami nie mogą dziwić, ale należy zacząć od czegoś innego. Najważniejsze jest określenie potrzeb. Jak już była mowa, wybór prezentu powinien poniekąd wynikać z tego, jak wygląda relacja z nowożeńcami.

Kiedy wiemy, co jest potrzebne, można zacząć myśleć nad cenami. Podawanie konkretnych propozycji cenowych nie ma sensu (najlepiej samodzielnie śledzić interesujące strony), ale nie ulega wątpliwości, że są powody do niepokoju. Inflacja jest spora i nic nie wskazuje na to, aby miała niedługo gwałtownie zmaleć.