26.04.2015

title pic Czy kobieta w ciąży może farbować włosy?

farbowanie wlosow 233x300 Czy kobieta w ciąży może farbować włosy?

Ciąża jest najlepszym okresem sprzyjającym doskonałej kondycji włosów. Tylko w nielicznych przypadkach staje się przyczyną nagminnego przetłuszczania się i problemów z układaniem fryzury. Za zmiany odpowiedzialne jest wysokie stężenie estrogenów, które pozytywnie wpływają na strukturę włosów. Pobudzone do wzrostu cebulki sprawiają, że włosy przestają wypadać i gęstnieją. Najczęściej już w drugim trymestrze ciąży zauważyć można korzystne zmiany w wyglądzie. Brzemienność jest jednak czasem, w którym kobieta musi precyzyjnie zadbać o zdrowie, zarówno swoje, jak również nienarodzonego jeszcze dziecka.

 

Czy, jednak musi rezygnować ze wszystkich przyjemności?
Czy odpuszczając sobie wizyty w salonie kosmetycznym i odkładając farbowanie włosów na później będzie kobietą szczęśliwą?
Opinie na temat farbowania włosów w czasie ciąży wciąż wywołują burzliwe kontrowersje. Nie istnieje, jednak naukowe potwierdzenie dotyczące szkodliwego wpływu współczesnych farb na rozwój płodu. Zachowując maksymalną ostrożność, koloryzacja nie powinna zaszkodzić dziecku. Jedynym zagrożeniem są szkodliwe substancje, a przede wszystkim amoniak wchodzący w skład farb. Systematyczne wdychanie wydzielających się oparów niekorzystnie wpływa na zdrowie, na co narażeni są głównie pracownicy zakładów fryzjerskich.

 

W okresie ciąży najlepiej zrezygnować z farbowania włosów do momentu zakończenia pierwszego trymestru ciąży w trakcie, którego wszystkie organy płodu zaczynają kształtować się. Optymalnym rozwiązaniem dla ciężarnych są farby do włosów niezawierające amoniaku, oparte na naturalnych ekstraktach roślinnych, które jednocześnie chronią strukturę włosa przed uszkodzeniem, zapewniając zadowalające efekty końcowe. Innowacyjne farby bez amoniaku Np. Garnier idealnie pokrywają nawet siwe włosy dając trwały rezultat. Przed wykonaniem planowanego zabiegu najlepiej zdecydować się na pasemka, balejaż lub nie rozpoczynać koloryzacji od samej nasady głowy. Związki chemiczne w niewielkim stopniu przenikać mogą przez skórę do organizmu, dlatego przezornym przyszłym matkom poleca się bezpieczną formę farbowania. Otwarcie okna w chwili koloryzacji pomoże uniknąć wdychania wydzielających się podczas farbowania oparów. Nie należy zapominać o nałożeniu gumowych rękawiczek i całkowitym zakazie spożywania jedzenia lub picia w trakcie koloryzacji.
Niezależnie od starań należy liczyć się z faktem, że sugerowany odcień na opakowaniu farby do włosów może nieco odbiegać od rzeczywistego. Dzieje się tak na skutek oddziaływania hormonów na organizm kobiety.

 

Pragnąc upewnić się, czy farbowanie włosów nie zaszkodzi w żaden sposób dziecku, najlepiej udać się na wizytę u ginekologa, który najlepiej wie, co dla danej kobiety jest bezpieczne, a czego powinna unikać.

AgnieszkaKudlak włosy 150x150 Czy kobieta w ciąży może farbować włosy?

Agnieszka Kudlak

www.facebook.com/Kreatywna.Wizja

Podziel się na:
  • services sprite Czy kobieta w ciąży może farbować włosy?
  • services sprite Czy kobieta w ciąży może farbować włosy?
  • blip Czy kobieta w ciąży może farbować włosy?
  • services sprite Czy kobieta w ciąży może farbować włosy?
  • services sprite Czy kobieta w ciąży może farbować włosy?
  • services sprite Czy kobieta w ciąży może farbować włosy?