Styl streetwear – tylko dla młodych?

streetwear-damskiSpołeczne, kulturowo utarte przekonanie o tym, jak powinni wyglądać ludzi wszelkich zawodów, w różnym wieku i o różnej pozycji społecznej wciąż jest mocne w większości osób. Mimo deklarowanej otwartości przechodnie wciąż dziwią się młodej osobie w bardzo poważnym stroju czy starszej w szczególnie fantazyjnym. Czy modny, dynamiczny styl streetwear nadaje się tylko dla osób młodych i odważnych?

Moda ulicy, czyli inspirowana wszystkim

Pod tym nieco tajemniczym hasłem kryje się odzież, którą dynamicznie tworzą sami noszący. Wprawdzie można mgliście wskazać kilka powtarzalnych akcentów, takich jak stonowane barwy, dobrej jakości buty czy niedawno wełniane czapki, jednak asortyment, jaki ma na stanie oferujący ubrania streetwear sklep stale się zmienia. Inspiracje czerpie się ze wszystkiego – od popkultury aż po przyrodę.

Monopol na indywidualizm

ten wyjątkowy styl pozwala każdemu wyrazić siebie – nie ma więc powodu, dla którego starsze osoby miałyby być pozbawione tej możliwości. Przeciwnie, ich życie często zawiera w sobie opowieści, które warto uzewnętrzniać.

Idą zmiany

Na szczęście przyzwolenie na ciekawy ubiór dla osób starszych lub w średnim wieku jest coraz większe, w dużych miastach bywa wręcz aprobatą. Coraz rzadziej starsi ludzie, wyrażając siebie strojem, są narażeni na wytkanie palcami. Żaden sklep streetwear 7Store.pl nie broni wstępu osobom starszym niż studenci, dlatego warto korzystać z tego i nie dać się zamknąć w „odpowiednim dla wieku” uniformie.