Zadbaj o odpowiednią higienę miejsc intymnych

Okolice intymne to miejsca bardzo wrażliwe zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Tylko odpowiednio dobrane kosmetyki i stosowanie zasad higieny może pomóc i wspomagać zapobieganie różnego typu chorób oraz podrażnień.

Płyny do higieny intymnej dla kobiet

Wybierając odpowiedni płyn do higieny intymnej dla kobiet powinniśmy zwrócić uwagę na jego PH oraz składniki dodatkowe. W zależności o typu skóry mamy do wyboru płyny łagodzące podrażnienia, na przykład z nagietkiem czy rumiankiem, odświeżające z szałwią lub pokrzywą oraz delikatne, przeznaczone dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. W odpowiedni rodzaj kosmetyku można się zaopatrzyć w aptekach lub sklepach kosmetycznych stacjonarnie lub online.

Płyny do higieny intymnej dla mężczyzn

Z myślą o mężczyznach, którzy potrzebują pielęgnacji w okolicach wrażliwych tak samo często jak kobiety, powstała linia kosmetyków dla higieny intymnej specjalnie przeznaczonej dla mężczyzn. Kilka znanych firm skupiło na tym swoją uwagę, dlatego można dostać produkt w różnych wariantach. Zazwyczaj łagodzącym oraz odświeżającym.

Dbałość o odpowiednią higienę ułatwi płyn do higieny intymnej. Wrażliwe okolice pozostaną dokładnie oczyszczone oraz nawilżone co pomoże zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom oraz chorobom.