Zalety masła do ciała

Na rynku kosmetycznym coraz popularniejsze staje się masło do ciała. Zastosowanie ma podobne jak popularny balsam, ale znacznie większe właściwości.

Balsam do ciała

Balsam służy do codziennej pielęgnacji skóry. Zapewnia jej przede wszystkim odpowiednie nawilżenie. Łatwo się wchłania i jest prosty w stosowaniu. Odpowiednio dobrany do rodzaju skóry zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie.

Masło do ciała

masło do ciałaTo kosmetyk nowej generacji. Jego zadaniem jest ochrona skóry i jej odpowiednie odżywienie. Dzięki zawartości składników naturalnych do skóry dostarczane są wszystkie niezbędne składniki. Konsystencja masła zbliżona jest do konsystencji kremu. Łatwo się go rozprowadza na skórze i łatwo jest przez nią wchłaniany. Takie masło do ciała ma szereg zalet, które różnią go od balsamów do ciała:

• zapach – utrzymuje się na skórze przez kilka godzin, jest naturalny, najpopularniejsze to wanilia, czekolada, kakao,
• pozostawia na skórze warstwę ochronną,
• doskonale nawilża cerę,
• szybki efekt działania.

Masło do ciała powinny stosować przede wszystkim osoby o cerze suchej. Doskonałe właściwości nawilżające i natłuszczające przynoszą efekty już po pierwszym zastosowaniu. Dodatkowo łagodzą podrażnienia skóry i spowalniają jej proces starzenia się.