Jak pisać życzenia ślubne?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Młoda para zazwyczaj wkłada wiele zachodu, pracy i pieniędzy w to, by móc go odpowiednio świętować wraz z zaproszonymi bliski osobami. Wstąpienie na nową drogę życia to okazja, która wymaga składania życzeń przez zaproszonych gości. Warto w takim razie wiedzieć, jak pisać życzenia ślubne!

Stop oklepanym frazesom

Standardowe życzenia szczęścia, zdrowia i pomyślności odpadają przy tak ważnej okazji. Wpisanie oklepanych formułek będzie dla młodych oznaką, że gość nie poświęcił ani jednej chwili na wymyślenie czegoś lepszego. Życzenia ślubne wcale nie muszą być sztampowe: można poszukać mądrego cytatu, który podkreśli wyjątkowość tej okazji bądź też rady na dalszą drogę życia.

Życzenia ślubne z jajem

Życzenia z tej wyjątkowej okazji mogą być także napisane z przymrużeniem oka. jednak tylko wtedy, kiedy ma się pewność, że poczucie humoru jest zrozumiałe dla adresatów życzeń. Na składanie zabawnych i przekornych życzeń pozwolić sobie mogą osoby, które dobrze i blisko znają młodą parę.

Same życzenia są tak samo ważne, jak forma, w jaką się je ujmie – można umieścić je standardowej kartce lub też pokusić się nieco bardziej oryginalne i niebanalne rozwiązania.