Czy warto korzystać ze szkoły rodzenia?

Ciąża to bardzo ważny okres w życiu kobiety, jej partnera i całej rodziny. Szczególnie, gdy na świat ma przyjść pierwsze dziecko. Młodzi i niedoświadczeni rodzice często miewają mnóstwo problemów i wątpliwości w kwestii tego „jak to będzie”. Dlatego też coraz częściej z chęcią korzystają z porad fachowców w tym temacie. I nie ma tutaj mowy o mamie czy babci. Obecnie na topie jest bezpłatna szkoła rodzenia szkoła dla ciężarnych kobiet i ich partnerów, którzy chcą dobrze przygotować się do roli rodzica.

Poznając fakty

Szkoła rodzenia to miejsce, w którym przyszli rodzice mogą zapoznać się ze wszystkimi kwestiami formalnymi dotyczącymi porodu i pobytu w szpitalu. To kompendium wiedzy na temat przebiegu porodu, rodzajach znieczulenia, roli i prawach ciężarnej w szpitalu oraz zawiłości medycznych formalności. Dzięki takiej wiedzy zarówno kobieta, jak i mężczyzna mają większe poczucie pewności siebie, gdy znajdą się na obcym terenie szpitalnych korytarzy.

Odrywając nieznane

Bezpłatna szkoła rodzenia CM Ryska jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które spodziewają się pierwszego potomka. Otóż z darmową pomocą fachowców, podczas praktycznych ćwiczeń, młodzi rodzice uczą się metod pielęgnacji noworodka, zasad opieki nad nim, kąpieli itp. Kobiety mogą się nauczyć korzystania z laktatora, bezbolesnego karmienia dziecka piersią oraz radzenia sobie z emocjami w okresie porodu i połogu.