Kardigany damskie – z czym je łączyć?

kardigan kremowyNieco dłuższy, rozpinany sweter daje wielkie pole do popisu w tworzeniu jesiennych oraz zimowych stylizacji. Moda jest naturalnie po to, by noszący ubrania ludzie bawili się nią – jednak nie zaszkodzi zgromadzenie wiedzy o podstawach zastawiania damskich kardiganów z innymi częściami garderoby.

Kontrast długości

Ważną zasadą w efektownym kompletowaniu stroju z kardiganem jest niezestawianie go z długimi, zwiewnymi spódnicami. Owszem, w pewnych sytuacjach taki zestaw będzie prezentował się świetnie – ale tylko jeśli nosząca go kobieta stawia na eteryczny, nieco melancholijny styl, a niezbyt liczy się dla niej proporcja i podkreślenie sylwetki. Takie połączenia damskiego kardigana z długą spódnicą poszerzają i deformują figurę. Nie jest wcale powiedziane, że nie wolno ich nosić, ale lepiej decydować się na nie świadomie, wiedząc jakie wrażenie wywierają.

Uwaga na grube dzianiny

Grube, efektowne sploty wyglądają dobrze na kobietach o szczupłych lub wręcz chudych sylwetkach. Panie o pełniejszych kształtach lepiej prezentować się będą w swetrze gładkim i nie nazbyt długim. Kardigan damski w klasycznym kolorze, do kupienia tu, o gładkiej, nierzucającej się w oczy fakturze oraz kontrastowy spód – to strzał w dziesiątkę.