Modelowanie biustu na wyciągnięcie ręki – zalety biustonoszy push up

Podkreślanie urody jest obecne od wieków. Dotyczy to także biustu, który można wyeksponować w zależności od rodzaju ubrania lub indywidualnych preferencji. Dzisiejszy wybór bielizny pozwala zmieniać, uwydatniać, powiększać lub ukrywać cechy figury. Jednym z popularniejszych i chętnie wybieranych biustonoszy jest ten z funkcją push up. Jak się okazuje, jego powszechność nie wynika tylko z chęci powiększenia piersi, ale ich optymalnego modelowania i eksponowania. Jak wybrać biustonosz z push upem, który spełnia indywidualne wymagania? 

Modelowanie piersi bez skalpela 

Trudno dziś wyobrazić sobie sklepy z bielizną, w których nie ma staników push up. Kobiety pokochały ich zalety, przez co wybierane są nie tylko do eleganckich kreacji czy bluzek z wycięciami, ale także na co dzień, by zachować konkretne proporcje ciała i zwyczajnie czuć się dobrze. Główną cechą biustonoszy tego typu jest optyczne powiększanie piersi, dlatego są chętnie noszone przez kobiety o małym biuście. W zależności od rodzaju wkładek, piersi mogą wydawać się większe nawet o jeden rozmiar – co ma niemałe znaczenie w prezentowaniu się całej figury – szczególnie w dopasowanych sukienkach z dekoltem. Biustonosze push up pozwalają na eksperymentowanie z wielkością piersi, dzięki czemu niemal każda kreacja może leżeć idealnie. 

O czym pamiętać podczas zakupu stanika z push upem? 

Choć wielbicielek tego typu staników nie brakuje, często można spotkać się pytaniami, jak wybrać biustonosz push up. Najprostszą odpowiedzią jest to, że należy kierować się podstawowymi wytycznymi – dokładnie tymi, które bierze się pod uwagę podczas wyboru wszystkich staników. Najistotniejszym czynnikiem, bez którego nie należy zaczynać zakupów jest określenie swojego rozmiaru. Dobrze jest znać obwód w biuście i rozmiar pod biustem, a nie kierować się sztywno obraną liczbą (np. 75C, 80B). Choć tabele rozmiarów często są uniwersalne, należy brać pod uwagę to, że w obrębie różnych marek i sklepów, wymiary mogą być inne. Istotną kwestią przy doborze stanika push up jest jego wypełnienie. W sklepach można spotkać staniki z wkładkami gąbczastymi, żelowymi, płynnymi, a nawet powietrznymi. Wybór zależy od tego, w czym jest najwygodniej. Warto wziąć pod uwagę wagę wypełnienia – zbyt ciężkie wkładki zamiast wspierać biust, mogą go dodatkowo obciążać, co zupełnie mija się z celem. Mocno usztywniane biustonosze zwykle sprawdzają się na specjalne okazje – eleganckie wyjścia, randkę lub gale. Na co dzień panie chętniej sięgają po lżejsze, minimalnie powiększające push upy. 

Nie tylko dla małych biustów 

Push upy są doceniane głównie przez kobiety noszące niewielkie rozmiary staników. Fanki tego typu bielizny można jednak znaleźć wśród pań mających spore biusty. Choć biustonosz push up optycznie powiększa piersi, jego ważną funkcją jest również podtrzymywanie, podnoszenie i estetyczne eksponowanie piersi. Nie dziwi więc fakt, że posiadaczki rozmiarów powyżej B wybierają takie biustonosze jako wsparcie dla piersi szczególnie narażonych na działanie grawitacji. Usztywnienia stanika mogą skutecznie utrzymywać biust w jednym miejscu nawet podczas ruchu. Poza tym staniki push up są nieocenione jako dodatek do letnich stylizacji eksponujących sporo ciała lub eleganckich kreacji ze sporymi dekoltami. Chyba nie ma lepszego kandydata do podniesienia i uwydatnienia biustu w gustowny sposób. 

Biustonosz push up a postawa ciała 

Nie da się zaprzeczyć, że odpowiednio dobrany stanik pozwala kobiecie czuć się komfortowo i pewnie. Nie bez znaczenia dla zdrowia jest prawidłowy wybór rozmiaru, który wpływa na stan kręgosłupa. Brak wsparcia biustu może nadmierne obciążać przód ciała, powodując ból pleców. Oprócz oczywistego dyskomfortu (otarcia, odciski itp.), który daje źle dobrany stanik, ważny jest także aspekt psychiczny. Nieestetyczny i zdeformowany biust wpływa na obniżenie pewności siebie. Właśnie przez to panie, często nieświadomie, przyjmują zgarbioną postawę ciała, by ukryć niekorzystną prezencję biustu. 

Okazuje się, że biustonosze push up warto mieć w szafie niezależnie od wielkości piersi. Dostępne na rynku tego typu staniki pokazują, że i spore biusty mogą znaleźć wiele korzyści w takiej bieliźnie.