Pamiętajmy o rozgrzewce i rozciąganiu

Każdy sportowiec wie, jak ważna jest regeneracja i dbanie o mięśnie po treningu. Nie wystarczy tylko ćwiczyć, trzeba także pamiętać o odpowiednim odżywianiu i dawaniu czasu na odpoczynek mięśniom.

Siła rozgrzewki

Sport to zdrowie, tylko wtedy gdy stosujemy się do kilku zasad. Z pewnością nie możemy pozwalać sobie na duży wysiłek fizyczny, bez odpowiedniej rozgrzewki. Rozgrzewka nie powinna być wykonana po macoszemu, w czasie jej trwania zadbajmy o to, by rozruszać całe ciało.

Kojące rozciąganie

Rozciąganie to bardzo często pomijany element treningu. A jest tak samo ważny, jak jego część zasadnicza. Na rozciąganie powinniśmy poświęcić minimum 10 minut. Powinno ono być relaksujące. Dzięki odpowiedniemu rozciąganiu unikniemy bolesnych zakwasów i bólu po treningu. Stosując wałek fitness rozmasujemy obolałe mięśnie i zapewnimy sobie szybszą regeneracje. Taki wałek jest szczególnie przydatny, gdy bardzo często trenujemy.

Rozgrzewka i rozciąganie to podstawowe elementy każdego treningu. Należy je wykonywać, by cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją. Dzięki dobrze wykonanej rozgrzewce unikniemy kontuzji, a rozciąganie pozwoli nam się wyciszyć i wysmuklić mięśnie. Nie traktujmy ich zatem po macoszemu, bo możemy przez to mieć same nieprzyjemne dolegliwości.