Keratynowe prostowanie włosów w domu – jak wykonać?

Kiedy włosy puszą się i plączą, nie wyglądają najlepiej. Warto poszukać sposobu, który pomoże zwalczyć tego typu problemy. Z pewnością jest to keratynowe prostowanie włosów. Jednak w salonie fryzjerskim okazuje się to być dość drogi zabieg. Jeśli jednak nie pomagają odżywki, mgiełki i olejki do włosów, to znaczy, że warto wypróbować tego kroku. Na szczęście można to zrobić samodzielnie za sprawą zestawów do keratynowego prostowania włosów w domu.

Co znajduje się w zestawie do keratynowego prostowania?

Należy zakupić do tego odpowiedni zestaw preparatów. Powinny składać się na niego: preparat z keratyną, oczyszczający szampon i odżywka. Ważny jest również pędzelek. W trakcie zabiegu keratynowego prostowania włosów w domu przydadzą się także ochronne rękawiczki. Niezbędne jest również posiadanie prostownicy.

Jak wykonuje się zabieg keratynowego prostowania w domu?

Pierwszym etapem wykonania zabiegu jest dokładne oczyszczenie włosów z resztek kosmetyków za pomocą specjalnego szamponu z zestawu. Po umyciu włosy należy wysuszyć. Kolejny etap to nakładanie najważniejszego preparatu. Należy aplikować go specjalnym pędzelkiem wyłącznie na włosy, omijając skórę głowy. Keratynowe prostowanie włosów w domu wymaga wysuszenia włosów i następnie ich wyprostowania mocno rozgrzaną prostownicą. Kolejny etap to spłukanie włosów letnią wodą oraz nałożenie odżywki, którą zawiera w sobie zestaw do keratynowego prostowania włosów w domu. Zestaw do keratynowego prostowania włosów jest dostępny na https://www.gobli.pl/kativa-keratynowe-prostowania-wlosow-zestaw-do-prostowanie-w-domu-p3242

Jak widać, wykonanie tego zabiegu w domu nie jest trudne. Jest także korzystne cenowo. Jego efekty są bardzo trwałe. Można obserwować je na włosach przez kilka miesięcy.