Naturalna maska do włosów kręconych

Włosy kręcone prezentują się bardzo okazale, ale utrzymanie ich w idealnym stanie jest nie lada wyzwaniem. Niestety włosy kręcone są bardzo niesforne i wyróżniają się dużą tendencją do puszenia się. Dzięki profesjonalnej masce do włosów można pozbyć się tego problemu raz na zawsze.

Kompleksowa pielęgnacja kręconych włosów

Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę prawidłowe mycie i suszenie kręconych włosów. Po każdym myciu warto nałożyć porządną odżywkę, którą po krótkim czasie należy spłukać chłodną wodą. W ten prosty sposób można uzyskać miękkie i gładkie kosmyki. Warto wspomnieć także i o tym, aby nie trzeć włosów ręcznikiem. Włosy trzeba dokładnie rozczesać i wmasować w nie niewielką ilość jedwabiu. W wielu sytuacjach niezbędna jest także domowa maska do włosów, która jest w stanie przywrócić blask nawet bardzo zniszczonej fryzurze.

Domowa maseczka do kręconych włosów

Aby przygotować domową maseczkę dla kręconych włosów potrzebna jest jedna łyżka oliwy z oliwek, łyżeczka maślanki, łyżeczka mąki i dwie łyżeczki prawdziwego miodu. Miód, oliwę i maślankę należy wymieszać ze sobą i podgrzać w mikrofali przez około 60 sekund. Do przygotowanej mieszanki można dodać mąkę. Pamiętać należy o tym, że domowa maska do włosów powinna być nałożona wyłącznie na zwilżone włosy. Maskę należy dokładnie owinąć ręcznikiem. Po około 20 minutach można zdjąć ręcznik i dokładnie umyć włosy. Dzięki naturalnej masce do włosów, kręcone loki będą elastyczne i bardzo lekkie. Warto wspomnieć także i o tym, że maska do włosów ma działanie nawilżające.