Sposoby na trwałe prostowanie włosów

Moda na proste i gładkie włosy nie przemija. Kobiety uwielbiają nosić takie fryzury. Nie jest to tylko kaprys kobiet o włosach jak sprężynki, które dla odmiany marzą o idealnie gładkiej tafli z włosów. Jakie są sposoby na to, aby mieć trwale wyprostowane włosy?

Sposoby na trwałe prostowanie włosów

Zabiegiem wykonywanym tylko i wyłącznie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, dzięki któremu można mieć idealnie gładkie i proste włosy, jest keratynowe prostowanie. Keratynowe prostowanie włosów jest szalenie popularne od kilku lat, ponieważ jego efekty utrzymują się nawet do kilku miesięcy. To zatem wybawienie dla kobiet, które wcześniej musiały używać codziennie prostownicy do włosów. Keratynowe prostowanie włosów powinno być robione w salonach, które mają w tego typu zabiegach doświadczenie. Oczekiwane efekty będą wtedy tożsame z tym, co rzeczywiście uzyskamy. Warto znaleźć renomowany salon zajmujący się keratynowym prostowaniem i oddać swoje włosy w ręce profesjonalisty.

Prostowanie włosów w domu

Prostowanie włosów w domu nigdy nie przyniesie tak długo trwałego efektu jak keratynowe prostowanie, będzie jednak dobre dla kobiet które z natury mają gładkie włosy. Wbrew pozorom do prostowania w domu nie służy tylko klasyczna. Obecnie można bowiem kupić świetnej jakości szczotki do włosów z naturalnego włosia, które pod wpływem ciepła z suszarki, również działają prostująco na włosy. Kiedy efekty keratynowego prostowania włosów zaczną już powoli znikać, można stosować właśnie tego typu szczotkę, by ułożyć swoją fryzurę w pożądany sposób.