Lakier hybrydowy czy zwykły lakier?

Malowanie paznokci jest niezwykle ważne, ponieważ jak wiadomo, dłonie to wizytówka każdej zadbanej kobiety, dlatego też należy o nie w odpowiedni sposób zadbać. Obecnie w sklepach można zakupić lakiery do paznokci różniące się między sobą ceną, a także kolorem. Warto również wiedzieć o tym, iż można zdecydować się na pomalowanie paznokci nie tylko zwykłym lakierem, ale również hybrydowym. Jakie są między nimi różnice?

Lakier hybrydowy
Lakier hybrydowy taki jak np. semilac banana charakteryzuje się przede wszystkim dosyć dużą trwałością, a także odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Manicure wykonany takim lakierem jest niestety bardzo czasochłonny, gdyż każda warstwa lakieru semilac banana powinna być utrwalona za pomocą specjalnej lampy, jednak efekty mogą się utrzymać na paznokciach nawet kilka tygodni.

Zwykły lakier
Zwykły lakier jest bardzo łatwy i szybki w nałożeniu, jednak nie utrzymuje się na paznokciach zbyt długo. W wielu przypadkach już po kilku godzinach zaczyna odpryskiwać, co niestety nie wygląda zbyt ciekawie. Z tego też względu konieczne jest nakładanie na paznokcie takiego lakieru co kilka dni, gdyż jedynie w taki sposób będą się one w odpowiedni sposób prezentować.