Olejowanie na mokro, czyli jak odżywić włosy?

Zabieg olejowania włosów na mokro, jest jednym z najbardziej popularnych. Stosują go kobiety, które mają dość mocne włosy i chcą podtrzymać ich naturalny, piękny, ale przede wszystkim zdrowy wygląd. Jak takie olejowanie powinno wyglądać od strony praktycznej?

Krok pierwszy: Olej kokosowy

Olejowanie włosów powinno rozpocząć się od przygotowania odpowiedniej ilości oleju. Nie powinno być go zbyt dużo, gdyż jego nadmiar może doprowadzić do nadmiernego przetłuszczania się struktury włosa. Dlatego warto wykorzystać jego mniejszą ilość. Jeśli zajdzie taka potrzeba, cały zabieg można powtórzyć.

Krok drugi: Nakładanie

Olej kokosowy powinien być nakładany w sposób równomierny i to koniecznie w odległości około 3 – 5 centymetrów od nasady włosa. Dzięki temu, ryzyko przetłuszczenia skóry jest zminimalizowane. Olejowanie powinno być stosowane na mokre włosy, dzięki czemu zmniejszy się ich objętość.

Krok trzeci: Ogrzanie

Po nałożeniu oleju, włosy powinny zostać otulone czepkiem, bądź folią spożywczą. Dzięki temu, ich struktura zostanie odpowiednio podgrzana, co oczywiście przyspieszy proces wchłaniania się oleju do wnętrza włosa. W ten sposób, włosy powinny być pozostawione na noc.

Krok czwarty: Mycie

Olejowanie włosów powinno być zakończone dokładnym ich przemyciem. Koniecznie należy w tym celu stosować szampony, które nie zawierają SLS, bądź SLES. Po zakończeniu mycia, warto również nałożyć odżywkę, która jeszcze bardziej przyspieszy proces odżywiania włosów.

Po zakończeniu w/w czynności, można odczuwać specyficzne ciążenie włosów. Jest to zjawisko normalne, wynikające z wprowadzenia oleju do wnętrza struktur włosów.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.