Koloryzowanie włosów henną – co trzeba wiedzieć?

Henna do włosów cieszy się większą popularnością w porównaniu z farbami. Wynika to z tego, że jest to produkt znacznie zdrowszy dla włosów. Henna nie tylko koloryzuje włosy, ale również je pielęgnuje. Nie może zatem dziwić, że tak wiele pań sięga właśnie po hennę, a nie po farbę do włosów.

Czym jest henna do włosów?

sattva henna do farbowania włosów

Henna rośliny barwnik, który pozyskiwany jest z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Uzyskana z tej rośliny substancja na właściwości koloryzujące i pielęgnacyjne. Co ważne, zawiera w swoim składzie także wiele cennych składników mineralnych. Mowa tu choćby o potasie, wapniu, magnezie czy witaminach A, B i D. Dzięki temu koloryzowanie nią włosów jest całkowicie bezpieczne.

Co warto wiedzieć o farbowaniu włosów henną?

To, co przede wszystkim trzeba wiedzieć o hennach do włosów, to fakt, iż jest to produkt pochodzenia naturalnego. W przeciwieństwie do farb, które są produktem czysto chemicznym. Oczywiście na rynku dostępne są różne henny. Przy wyborze tej konkretnej warto sprawdzić jakie składniki zawiera w swoim składzie. Najważniejsze, aby były to składniki naturalne. Takie są choćby henny do włosów Sattva.

Czym kierować się wybierając hennę do włosów?

Jak wspomniano, wybierając hennę do włosów, przede wszystkim uwagę zwrócić należy na jej skład. Czysta henna w swoim składzie zawierać powinna jedynie składnik o nazwie Lawsonia Inermis. Wiedzieć trzeba, że im więcej składników wymienionych jest na etykiecie, tym jakość henny jest gorsza. Jedynymi dodatkowymi składnikami, jakie może zawierać dobra henna do włosów, są naturalne barwniki. Takim produktem jest m.in. henna Sattva.

Czy warto stosować hennę do włosów?

Henna do włosów to idealny wybór dla pań, którym zależy na łagodnym farbowaniu. Śmiało z tego produktu korzystać mogą panie, których włosy nie są zbyt silne. Sattva henna ich nie tylko nie zniszczy, ale działać będzie wzmacniająco. To również dobry wybór dla tych pań, którym nie zależy na tym, aby często zmieniać kolor włosów, a jednie delikatnej zmianie jego odcienia.