Jak nie przesadzić z pianką do włosów?

Miejmy na uwadze, że tego typu specyfiki mogą nam niszczyć włosy. Jednakże, gdy będziemy świadomym użytkownikiem danego produktu, nie powinniśmy mieć z tym problemów. W przypadku niewłaściwego użytkowania, pianka do włosów może zwiększać ryzyko łamliwości włosów, wysuszać je, a także w znacznym stopniu osłabia. Nie należy również przesadzać z ilością nakładanego produktu, ponieważ włosy będą nadmiernie sklejone, co utrudni stylizacje fryzury. Jeżeli mamy włosy cienkie i pozbawione objętości warto kupić Nivea, Volume Care.

Pielęgnacja włosów

Kosmetyk pielęgnuje włosy, nie sklejając ich, więc mamy pewność, że nie spotka nas przykra sytuacja. Głównym atutem jest także duża dostępność i przyjemny zapach. Korzystając z tego środka będziemy mieć gęste i puszyste włosy. Przesadzanie z danym produktem może powodować rozdwajanie końcówek. Zauważmy też, iż znaczna większość lakierów ma w swoim składzie etanol. Jest to dość silny środek. W przypadku, gdy na co dzień korzystamy z utrwalaczy warto znaleźć zamiennik, który nie będzie tego posiadał.

Jaka pianka do włosów bez alkoholu?

Pianek takich na rynku jest zdecydowanie mniej. Zanim znajdziemy taki produkt trzeba się troszeczkę naszukać. Jeżeli mamy taka możliwość warto zamówić produkt na internecie, gdyż wtedy będzie to znacznie łatwiejsze niż szukanie w lokalnych drogeriach. Pamiętajmy także, że kosmetyki mogą zawierać inne detergenty m.in. SLS, SLES. Do włosów kręconych najlepsza będzie pianka Marc Anthony True Professional, Strictly Curls, Styling Foam. Wielkość takiej buteleczki to 300 ml. Kosztuje zaledwie 40 zł.Notomiast do układania loków warto wypróbować John Frieda, Frizz Ease, Curl Reviver Corrective Styling Mousse. Największą zaletą tego produktu jest cena, która wynosi ok. 11zł. Z kolei jednym z lepszych rozwiązań, jeśli chodzi o wszystkie rodzaje włosów będzie Nivea Volume Sensation.

Więcej pianek w sklepie internetowym www.trena.pl