Codzienna stylizacja, czyli jakie kosmetyki wybrać, by fryzura była trwała i wyglądała naturalnie

Układanie włosów każdego ranka wcale nie musi być czasochłonne. Wystarczy kupić odpowiednie kosmetyki, by ułożenie fryzury zajęło tylko kilka minut. Warto jednak pamiętać, by wybierane preparaty nie szkodziły włosom. Na co się zdecydować?

Blond włosy na różowym tle

Łagodna struktura, która gwarantuje trwałe uczesanie

Bez względu na długość stylizowanych kosmyków, najlepszym wyborem będzie pianka do włosów. Takie kosmetyki różnią się składem oraz siłą utrwalenia fryzury, dlatego przeważnie trzeba wypróbować kilka produktów, zanim trafi się na ten właściwy. Chcąc jednak otrzymać dosyć naturalny efekt, warto kupować pianki do włosów o średnim stopniu utrwalenia. Dzięki temu uczesanie nie będzie sztucznie nadmuchane, ale pukle zostaną ładnie odbite przy skórze, co sprawi wrażenie większej objętości. Poza tym dobrze jest też szukać pianek do włosów, które nie tylko sprawiają, że uczesanie będzie trwałe. Najlepsze dla kosmyków będą produkty utrwalające i chroniące przed wysoką temperaturą suszarki.

Żelowa stylizacja krótkich włosów

Żel pod koniec XX wieku zyskał raczej złą sławę, jednak efekt mokrych włosów wynikał wtedy przeważnie z nieumiejętnego stosowania preparatu do układania fryzur. Dzisiaj żele do stylizacji włosów są chętnie wykorzystywane przez profesjonalistów do modelowania krótkich uczesań damskich i męskich. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, by nie używać zbyt dużo kosmetyku, ponieważ poskleja on włosy, przez co pukle będą wyglądać nieestetycznie. Niewielka ilość żelu do stylizacji pozwoli ułożyć poszczególne kosmyki w przemyślane uczesanie. W ten sposób z łatwością można uzyskać delikatny nieład, który wygląda bardzo naturalnie. Kupując żel, również trzeba zwrócić uwagę na moc utrwalania. Najmocniejsze preparaty sprawdzą się w czasie całonocnych imprez, natomiast kosmetyki o średniej mocy idealnie zdadzą egzamin na co dzień.

Zarówno żel, jak i pianka mogą pomóc w wystylizowaniu oraz w utrwaleniu fryzury. Te niedrogie kosmetyki to najlepszy sposób, by niesforna czupryna zmieniła się w efektowne uczesanie, które prezentuje się perfekcyjnie przez cały dzień.